LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nishani ‘dush të ftohtë’ Bashës/ “Lider lind nuk bëhesh”

7 Maj 2021, 20:03, Politikë CNA

Ish-presidenti Bujar Nishani është shprehur se pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit kreu  Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk  mund të jetë më lider i kësaj partie. Ai thumbon Bashën duke u shprehur se lider lind nuk bëhesh.

Nishani shprehet i shqetësuar për opozitën ku deklaroi se rrezikon që vendi ynë të ketë një opozitë formale.

 ?Basha e ka mbaruar ciklin e liderit. Nuk bëhet më lider i Partisë Demokratike. Është logjikë më shumë se filozofi. Është edhe histori. Lider lind nuk bëhesh.  Qëllimi kryesor është se çfarë do bëhet me opozitën. Shqipëria është para rrezikut që të ketë një opozitë formale. Një rrezik më i madh se ai që kishim para 25 prillit. Nuk do të jetë alternativë qeverisëse. Deri para 25 prillit kishte një aksion dhe një besim”, u shpreh Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga