LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bushati thirrje PD/ “Të marrë pjesë në shkarkimin e Metës”

7 Maj 2021, 19:51, Politikë CNA

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati i bën thirrje Partisë Demokartike që të bashkohet me mazhorancën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Ai tha se PD duhet të vendosë në vend dinjitetin politik .

?PD është palë me Metën, është në koalicion. Ne e dimë që ai është pronar i një partie opozitare, të gjithë e dinë që është aksioner me kutoa të plota 100% i LSI dhe ka bërë hapur fushatë për opozitën dhe për këtë arsye ne e kemi çuar çështjen para parlamentit dhe i kemi bërë thirrje PD që të vendosë në vend dinjitetin politik dhe të marrë pjesë në shkarkimin e Metës.?, u shpreh Bushati në një intervsitë për McnTv. /CNA.al

Lajmet e fundit nga