LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kamera e fshehtë/ Anëtari i LSI-së Lezhë, blen vota për llogari të Viktor Tushes

27 Prill 2021, 19:17, Denoncim CNA
Kamera e fshehtë/ Anëtari i LSI-së Lezhë, blen vota për

Emisioni ?Stop? tregon sonte me zë dhe figurë, mënyrën, sesi u ble vota për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.

Kamera e fshehtë e ?Stop? tregon, se në Lezhë, anëtarët e LSI-së kanë blerë vota për 50 mijë lekë të vjetra ose 50 euro për llogari të kandidatit Viktor Tusha.

Një nga anëtarët e LSI-së, ka shkuar npër shtëpi duke premtuar e dhënë para, në këmbim të votës së sigurtë për Tushën.

Madje edhe kur i thonë, se janë me PD-në, ai kërkon, që të votohet numri 6, pasi votat në një vend do të shkojnë./Tv klan

Lajmet e fundit nga