Connect with Us

“Në cilin planet jeton Ermal Mamaqi?”/ Aktori thyen rregullat anti-Covid, ndjekësit e kritikojnë ashpër

Showbizz

“Në cilin planet jeton Ermal Mamaqi?”/ Aktori thyen rregullat anti-Covid, ndjekësit e kritikojnë ashpër

Publikuar

-

"Në cilin planet jeton Ermal Mamaqi?"/ Aktori thyen rregullat anti-Covid, ndjekësit e kritikojnë ashpër

Aktori Ermal Mamaqi ka realizuar një trajnim me një grup të madh ndjekësish në një sallë, duke thyer kështu çdo rregull dhe masë të marrë kundër Covid-19.

Në sallën e mbushur plot njerëz nuk shihet asnjë person të mbajë maskë apo distancën e duhur nga njëri-tjetri. Kjo ka shkaktuar zemërimin e justifikuar të ndjekësve në rrjetin e tij social ku kritikojnë ashpër aktorin.

Ata kanë vënë në dukje faktin që nuk hapen universitetet për studentët, ndërkohë që Ermali organizon grumbullime të tilla kundrejt masave.

LEXO EDHE:  Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 1113 qytetarë

Kujtojmë se qeveria në njoftimin e saj ka thënë se nuk duhet të bëhen grumbullime në më shumë se 10 persona si dhe ka urdhëruar mbylljen e eventeve të ndryshme për shkak të numrit të lartë të të infektuarëve me Covid.

Për më tepër ne kemi shkëputur disa prej komenteve që kritikojnë këtë veprim të aktorit./ CNA.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Prej kohësh ka qëndruar larg ekranit/ Elita zbulon se kur do të rikthehet në televizion

Publikuar

-

Nga

Prej një kohe të gjatë nuk e kemi parë në ekran moderatoren Elita Rudi.

Rudi është distancuar paksa nga bota e televizionit pasi ëstë marrë me kujdesin e fëmijëve të saj, Zëri dhe Bota.

Duke qenë se të gjithë fansat e saj janë kuriozë të dinë se kur do të rikthehet Elita në ekran jo e ka treguar këtë përmes një bisede virtuale.

LEXO EDHE:  Shtimi i të infektuarve me Covid/ Në Spanjë rikthehen masat e izolimit

LEXO EDHE:  Shtimi i të infektuarve me Covid/ Në Spanjë rikthehen masat e izolimit

moderatorja ka treguar se në shtator do t’i rikthehet ekranit duke mos zbuluar asnjë detaj rreth projektit që do të drejtojë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Nuk u bë as gjyshe”/ Reperja shqiptare përlotet teksa flet për ndarjen nga jeta të nënës së saj

Publikuar

-

Nga

Reperja Melinda Ademi ka folur për herë të parë për nënën e saj të ndjerë e cila ndërroi jetë pak muaj më parë, pas një beteje të gjatë me kancerin.

Mes lotësh ajo rrëfeu se e ëma luftoi për 6 vjet radhdazi me sëmundjen e saj dhe në fund nuk mundi t’ia dilte.

Ka luftu shumë me kan prezente, dhe jam shumë e lumtur që ka mujt me m’pa me performu, me pas sukses. Më ka shty me qenë më e fortë, mos e me lan punën anash, vetë ka qenë shumë e fortë. U mërzit shumë, ndoshta e ka ditur që ka me shkuar dhe nuk ka dasht. Ka dasht me nejt, me na pa tu u rrit dhe as nuk u bo gjyshe, shkoi shumë herët 50 vjeç. Kisha pas qejf me e kthyer dhe njëherë, por ka qenë e shkrume ashtu“, tregoi mes lotësh reperja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Djali i nënës”/ Një tjetër aktor i famshëm i serialeve turke me origjinë shqiptare

Publikuar

-

Nga

Aktori i njohur i serialit më të ndjekur të momentit “Nehir”, Burak Yoruk  ka zbuluar se është me origjinë shqiptare.

Djaloshi simpatik pak minuta më parë ka publikuar një foto ku krahas saj shkruan në shqip “Djali i nënës”.

Kështu Burak ka treguar se nëna e tij është me origjinë shqiptare dhe ai ka vendosur ta ndajë këtë fakt me të gjithë ndjekësit e tij.

LEXO EDHE:  Meta ngre alarmin/ “Pandemia po del jashtë kontrollit, qeveria të marrë masa”

LEXO EDHE:  “Nuk ka rritje eksponenciale në Shqipëri”/ Mjeku epidemiolog: Masat po ndalojnë “dallgën” e virusit

Kujtojmë se Burak ka në numër të madh rolesh në serialet turke, ku ka luajtur përkrah Alina Boz, ose siç njihet ndryshe Hazall i “Fate të kryqëzuara”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE