LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shkëputet edhe një yll”/ Tritan Kalo mesazh prekës për mjekun që humbi jetën nga Covid-19

28 Tetor 2020, 12:33, Politikë CNA

Një mjek i qendrës shëndetësore në Lushnjë, Muharrem Xhepexhiu, 64 vjeç humbi jetën pasi ishte infektuar me Covid-19.

Xhepexhiu mësohet se ndërroi jetë në Spitalin Infektiv, pavarësisht ndihmës së stafit mjekësor. Së fundmi ka qenë mjeku Tritan Kalo ai i cili ka bërë një dedikim prekës për humbjen e mikut të tij, që e quan ?një yll mantelbardhë?.

?Kohë kovidiane?.Shkëputet edhe një ?yll? nga konstelacioni i YJEVE MANTELBARDHË, që punuan e jetuan një jetë përpjekjesh për të mbrotjur dhe shpëtuar jetë?..Jetën e gjithkujt që besoj e vijon të besojë në Ndërgjegjen, Pasionin, Punën dhe Përkushtimin e pjestarëve të Armatës sonë të mantelbardhëve?E nisëm së bashku rrugëtimin në 1 Shtator 1976 në shtigjet e thepisura të Mjeksisë?
Në 64 vitet e jetës tënde punove pa rreshtur dhe ti na dhe shëmbullin më të mirë të mundshëm të një djali, një burri e një mjeku të përkorë? Ishe dhe mbete një Hysgjokas, Lushnjar, Shqiptar punëmadh, fjalëpakë, shok, mik e prind shëmbullor?I pabesi dhe jetëmarrësi infeksion nga Sars-Cov2/Covid-19, t?a ndërpreu këtë rugëtim në rradhët tona të Mantelbardhëve më 27 Tetor 2020?.
U Prehsh në Paqen e përjetëshme Dr. Muharrem Xhepexhiu?Krenar që të kisha dhe do të kem kurdoherë një mik zemre!!!?? shkruan Kalo në postimin e tij në Facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga