LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Me krahë të lehta, Lul!”/ Patozi ironizon Bashën: E ke nisur fuqishëm betejën

28 Tetor 2020, 09:17, Politikë CNA

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, pas sulmit në një shkrim të publikuar nga Rilindja Demokratike, ku Patozi, Topalli, Murrizi dhe Hajdari, cilësohen si ?kukulla? të Edi Ramës.

Në një postim në rrjetet sociale, Patozi shkruan se ndërsa PS është në fushatë për të mundur prapë Lulin, Berishën dhe Monikën, Basha është në fushatë për të rrëzuar Patozin, Topallin, Murrizin etj.

?Me krahë të lehta, Lul!

1-PS është prej kohësh në fushatë për të mundur prapë Lulin, Berishën dhe Monikën, se Iliri u duhet ende President. Thonë se janë në kërkim të mandatit të tretë dhe timonit të dytë.

2-Edhe LSI nuk mbetet pas. Si shtëpi me dy porta që janë, i kanë në sulm me të gjithë arsenalin e vet, si Ilirin, ashtu dhe Monikën. Qëllimi është një dhe i vetëm, të largojnë Edi Ramën nga kryeministër.

3-Ndërsa Luli me trimat e vet e kanë nisur fuqishëm betejën për të rrëzuar Patozin, Topallin, Murrizin etj.

Me krahë të lehta, mor çuna! Luftë doni, luftë do të ketë! Secili e zgjedh me dëshirë dhe me aq mend sa ka objektivin e vet për 25 prillin.?-shkruan Astrit Patozi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga