LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “i prerë” me naftëtarët/ Nuk negociojmë nën presionin e askujt

28 Tetor 2020, 10:27, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama vijon të këmbëngulë për mbylljen e grevës së naftëtarëve të Ballshit.

Rama shprehet i vendosur se nuk do të ulet në tavolinë për të biseduar me ta, pa u mbyllur greva.

?Miqtë e mi jo, më vjen keq po ne nuk do të ulemi dot në tavolinë pa u mbyllur greva! Qeveria nuk negocion nën presionin e askujt dhe nuk pranon ultimatume nga askush. Mbyllni grevën dhe do të vij unë tek ju, menjëherë! Ndryshe s’ka bisedime dhe unë s’kam shkop magjik!?, shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga