LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Tërbimi" në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën

28 Tetor 2020, 10:54, Politikë CNA

Ish-deputeti Ervin Salianji, pasi u përjashtua nga lista e kandidatëve për deputetë nga komisioni ?Ruli-Luli?, ka filluar një lëvizje kundër Lulzim Bashës.

Një ditë më parë, Ervin Salianji ka shkuar në qarkun e Korçës. Aty ku votojnë 135 mijë banorë, ku PD-ja merr 42 mijë vota, Ervin Salianji ka mundur të mbledhë 200 vetë.

Prej disa ditësh ka punuar babai dhe familjarë të tij, të cilët i kanë ftuar njerëzit jo në takim me Ervinin, por në një aktiv të degës. Pra, duke thënë se do të mblidheshin strukturat e PD-së dhe duke gënjyer edhe më tej akoma, duke thënë se do të vinte edhe Lulzim Basha në këtë takim. Por, Luli nuk shkoi.

Ai thjeshtë dhe vetëm mblodhi një grusht njerëzish dhe bëri një video për ti bërë karshillëk dhe për t?i ?kërcitur? dhëmbët Lulzim Bashës. Për t?i thënë se ai ishte atje.

Por, ata që e dinë dhe e njohin politikën. Ata që i dinë dhe i njohin strukturat, e kuptojnë shumë mirë se çfarë do të thotë të mbledhësh 200 vetë, pjesë e strukturave të dy bashkive, të cilat kanë bashkë rreth 200 mijë votues, ku gati 70 mijë prej tyre votojnë si në Korçë edhe në Maliq.

Pra, ajo e djeshmja ka qënë vetëm show kërcënues i Salianjit duke përdorur strukturat e PD-së. Që nuk është e lehtë ta heqë nga lista as Genc Ruli, as Bujar Nishani dhe as Lulzim Basha.

Pasi ai dje ka ?nxjerrë dhëmbët?, duke kërcënuar hapur se në rast se hiqet do të vazhdojë lëvizja dhe mund të jetë ai një nga ata që mund të themelojë një parti përballë Lulzim Bashës./ CNA.al

Katër gënjeshtrat e Ervin Salianjit/ Humbi qarkun, bashkinë, komunën dhe fshatin e tij

 

?Isha më i vlerësuari i anëtarësisë?/ Si i gënjeu Salianji publikisht demokratët, ja shifrat e KQZ-së

E lanë jashtë listës/ Salianji protestë kundër Rulit e Bashës në Korçë

Lajmet e fundit nga