LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi i RD ndaj partive të reja/ Ironizon gazetari: Duket si burri që përflet ish-bashkëshorten

28 Tetor 2020, 12:19, Politikë CNA

Gazetari Fatos Hakorja, ka reaguar në lidhje me sulmet publike, që gazeta Rilindja Demokratike, ka bërë ndaj Jozefina Topali, Astrit Patozit, Myslim Murrizit dhe Rudina Hajdarit.

Në një postim në rrjetet sociale, Fatos Hakorja shkruan se tashmë këta persona janë ndarë nga PD prej kohësh dhe secili prej tyre ka jetën e tij politike.

Po ashtu ai ironizon sulmet e RD-së, ndërsa shkruan se këto janë si historia e një burri që përflet nëpër tavolina ish-bashkëshorten.

?PD, Topalli e Patozi janë ndarë prej kohësh.

Secili prej tyre kërkon jetën e vet politike.

Ndaj Ky sulm i njërës palë ndaj të tjerëve është si historia e atij burrit të divorcuar që përflet ish-bashkëshorten në tavolinat e shokëve, për shkak se ajo po jeton një jetë krejtësisht të sajën.

P.s: ndonjë tjetër në foto, në mos kukull, mund ta etiketoniit si marionetë, sepse ka bërë lojën e mazhorancës që nga dita e djegies së mandateve dhe e ka mbështetur atë me votë e me akte të tjera politike e publike.?-shkruan gazetari Fatos Hakorja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga