Connect with Us

“Kapter” Lleshaj pranon blerjen e makinës luksoze/ Tani në përballje ligjore me CNA.al

Aktualitet

“Kapter” Lleshaj pranon blerjen e makinës luksoze/ Tani në përballje ligjore me CNA.al

Publikuar

-

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ta japë dorëheqjen Sandër Lleshaj?

Një nga njerëzit më skandalozë të politikës shqiptare në 30 vite të demokracisë, një ish-gjeneral i kthyer në një “kapter” partie, Sandër Lleshaj, i denoncuar për disa javë me radhë nga CNA.al për blerjen e një makine luksoze në kulmin e pandemisë, sot me shkresën zyrtare të ardhur tek ne nga Gjykata ka pranuar publikisht blerjen e një mjeti luksoz, të cilën ashtu siç ne kemi thënë është blerë në Gjermani, për llogari të Policisë së Shtetit dhe më pas është vënë në dispozicion të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, për luksin e tij.

Ish-gjenerali i kthyer në “kapter” partie me shkresa dhe me vetë kallëzimin që ka bërë ndaj CNA.al, pranon gjithçka që ne kemi thënë, që BMW-ja është blerë, që ajo ekziston. Pretendon për shumën se nuk është rreth 100 milionë lekë, sa ç’kemi thënë ne, por është më pak. Sipas të dhënave, nga vetë ministri dhe dokumentet e çuara nga Gjykata, mjeti nga 49 mijë euro, me gjithë faturën e TVSH-së, dogana dhe pagesa të tjera, shkon të paktën rreth 60 mijë euro.

Pra, vlera e thënë publikisht nga Sandër Lleshaj, se është 50 mijë euro, duke i shtuar dhe taksat është më afër vlerës reale, të thënë nga CNA.al.  Por, gjithësesi kjo çështje, duhet thënë se nuk ka vlerë.

Së pari, ne nuk kemi shpifur. Kemi thënë të vërtetën dhe ministri e pranon në shkresën zyrtare dhe dokumentin e blerjes së mjetit.

Së dyti, Sandër Lleshaj ende nuk ka sqaruar atë që është thelbi i denoncimit që ne kemi pasur ndaj tij.

A duhet të blinte Ministria e Brendshme një BMW të tillë luksoze, në kulmin e pandemisë dhe pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit 2019?

Lleshaj me makinen luksoze, para Parlamentit

Me 60 mijë eurot mund të bliheshin disa respiratorë për spitalet tona, apo të rindërtoheshin disa shtëpi për banorët që kishin mbetur jashtë në çadra. Por, nuk ndodhi diçka e tillë. U ble një BMË luksoze që Sandër Lleshaj të shkonte më shpejt dhe më rehat në Gjirin e Lalzit, tek një vilë luksoze të cilën nuk e ka në emrin e tij, por të të afërmeve. Por, përdoret 24 orë në ditë prej tij.

Ky është një fakt të cilin ia ka kërkuar publikisht Partia Demokratike, e ka denoncuar CNA.al dhe është i vërtetuar nga banorët e zonës, por edhe organet kompetente qe e shoërojnë, si Garda e Republikës, që e çon dhe e ruan për muaj të tërë në Lalëz, ashtu si dhe Presidenti.

Por, gjithësesi sot me padinë e Lleshajt, mësuam se vërtetë Gjenarali është kthyer në një “kapter” partie.

Nuk mund të dalë për të pranuar të vërtetën dhe për të gëlltitur helmin që nxori nga goja e tij.

LEXO EDHE:  Shkaktoi aksidentin fatal në Kamëz/ Zbardhet vendimi i gjykatës

Zoti “kapter” i partisë, pretendon se CNA.al ka shpifur ndaj tij.

Në fakt kjo nuk është e vërtetë. Ne nuk kemi shpifur. Kemi treguar me dokumente dhe prova dhe e kemi kapur në flagrancë ministrin e Brendshëm, duke qarkulluar me një mjet me targa false.

Pra, BMW-ja e përdorur prej tij, nuk kishte targat me të cilat ka qarkulluar. Kemi vërtetuar se ai mjet nuk ka pasur siguracion, në momentin që ne kemi publikuar skandalin. Të gjitha këto të marra nga burime zyrtare. Nga vetë DPSHTRR, e cila fillimisht refuzoi të jepte të dhënat dhe më pas të dhënat e plota u dhanë.

Tani do të jemi në përballje ligjore me Sandër Lleshajn. Ne betejën tonë me të do ta fitojmë në çdo lloj institucioni drejtësie që do shkojë ai. Beteja jonë me sandër Lleshajn është e fituar.

Ne e kemi “kapur të gjallë”. E kemi detyruar të ndërrojë edhe targat e mjetit.

Sikurse shikohet në foton më poshtë, fillimisht mjeti është parkuar pranë drejtorisë së Përgjitshme të Policisë, dhe mbante targat gjermane.

Makina me targa Gjermane, te Policia e Shtetit

Më tej, mjetit i janë vënë targat shqiptare dhe është vënë në shërbim të Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

Makina me targa shqiptare, te Ministria e Brendshme

Dhe pak kohë më vonë, mjetit në fjalë i ndryshohen sërish targat.

https://www.cna.al/2020/10/05/si-e-lufton-krimin-dhe-drogen-kapter-lleshaj/
Makina me targa te ndryshuara

Prandaj Zotit Lleshaj ne do t’i japim vetëm një këshillë. Je një “kapter’ I përkohshëm në postin e ministrit dhe kur të mbarojë ky gjyq nuk do jesh më as “kapteri” me postin e ministrit. Do të jesh një hiç, i harruar në politikën shqiptare. Njeriu i gafave dhe skandaleve, që me Policinë, u soll vërtetë si një “kapter’ partie. Njeriu i dështimeve të pafundme dhe I rikthimit të kanabizimit të vendit. Njeriu I cili në kulmin e pandemisë na shiste mend për rezultate të kënaqshme me aksidentet, lufta ndaj krimit, ndërkohë që për tre muaj njerëzit ishin në izolim.

Ndoshta 2020-ën, do ta shpallë si vitin e suksesit të Policisë, në tre dekada. Por, ne betejën tonë e kemi fituar.

Ne nuk kemi shpifur, ne kemi thënë të vërtetën, i pëlqen apo jo Sandër “kapterit” dhe nafijeve të tij, që i vijnë vërdallë.

Për ne nuk ka rëndësi janë “kaptera”, apo “ushtarë” partie. Ne kemi një detyrë. Të themi të vërtetën me fakte dhe prova konkrete, ashtu siç ia kemi vërtetuar Sandër Lleshajt, do të shkojmë t’ia vërtetojmë edhe në Gjykatë.

“Kapter” Lleshaj ti je një humbës!/ CNA.al

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ti publikojë dokumentet Sandër Lleshaj?

Kur do t’i publikojë të dhënat e BMW-së Sandër Lleshaj?

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Gonxhja e pranon/ Lleshaj qarkulloi me targa false

Foto ekskluzive-Lleshaj pranon skandalin/ Ndryshon targat e makinës

SKANDALI/ DPSHTRR fshehu të dhënat për BMW-në e Lleshajt

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Dëmtimet nga tërmeti/ Ahmetaj: Deri në 31 dhjetor do të kemi kthyer në shtëpitë e reja 1000 familje

Publikuar

-

Nga

U dëmtua nga tërmeti/ Drejt përfundimit Shkolla 9-vjecare në Ahmetaq, Ahmetaj inspekton punimet

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, ka qenë sot në Fushë-Prezë, ku ka inspektuar punimet e shkollës 9-vjecare në Ahmetaq, e cila do të rihapë dyert për nxënësit e mësuesit në 26 Nëntor.

Gjatë fjals së tij, Ahmetaj tha se jemi në fazë të avancuar , në ditët e fundit para inagurimit ku po bëhen punimet e fundit dhe pastrimet .

Shkolla ka me 9 klasa, 3 laboratorë, palestër e bibliotekë moderne, dhe të gjithë ambientet ndihësë.

Ridërtimi vazhdon në të katër programet e veta, me shtëpitë individuale, ku deri në 31 dhjetor do të kemi kthyer në shtëpitë e reja 1000 familje në Durrës, Tiranë, Shijak , Kavajë e zona të tjera të dëmtuara.

LEXO EDHE:  Arrestimi i protestuesve/ Këshilltarët bashkiakë të Kukësit padisin Prokurorinë dhe Policinë

LEXO EDHE:  Korrupsion në universitet/ Arrestohen tre sekserët në Elbasan

Me grantet e rindërtimit vazhdojmë të ndihmojmë familjet për të rikthyer në shtëpitë e tyre,a ty ku dëmet janë të lehta dhe mesatare. Me pallatet kemi filluar në të gjithë territorin dhe po piketohen themelet për pallatet e reja”, tha Ahmetaj.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ditëlindje në kohë koronavirusi/ Gjobitet lokali ku festoi Bes Kallaku, ndërshkohet edhe Meta e Kryemadhi

Publikuar

-

Nga

Ditëlindje në kohë koronavirusi/ Gjobitet lokali ku fesotoi Bes Kallaku

Situata e rëndë që është krijuar në vendin tonë ka bërë që organizimet festive të anulohen. Komiteti Teknik i Ekspertëve pak ditë më parë mori një tjetër vendim, ku ndaloi organizimet me më shumë se 10 veta.

Por ky rregull është shkelur nga emra të njohur të politikës dhe jo vetëm. Aktori Bes Kallaku organizoi ditën e djeshme 35-vjetorin, ku organizoi një festë me shumë të ftuar, mes tyre edhe presidenti Ilir Meta dhe kryetrja e LSI Monika Kryemadhi.

Ditën e sotme Policia e Shteteit ka gjobitur lokalin ku feastoi aktori i humorit Bes Kallaku. Po ashtu, policia ka arritur të identifikojë edhe personat që ishin të pranishëm, ndaj të cilëve do të merret masë administrative.

Gjithashtu janë pezulluar nga detyra 6 punonjës Policie për moskryerje të kontrollit të territorit dhe ndaj tyre Drejtoria e Standarteve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ka nisur ecurinë disiplinore për shkelje të rëndë

“Në lidhje me aktivitetin e zhvilluar më datë 20.11.2020 në një lokal në fshatin Laknas, Bashkia Kamëz, ku shtetasi B.K, kishte organizuar një ceremoni ditëlindje dhe kishte ftuar rreth 30 persona, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë menjëherë mori masa në zbatim të Aktit Normativ, për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Nga ana e Policisë së Tiranës, u mor masa administrative 1.000.000 lekë për administratorin e lokalit shtetasin F.U., në bazë të aktit normativ nr 3 datë 15.03.2020.

Gjithashtu në bazë të pamjeve filmike janë identifikuar të gjithë personat që ishin pjesmarrës në aktivitetin e zhvilluar  dhe do ndëshkohen me masë administrative për shkelje të masave kufizuese anticovid-19.

Njëkohësisht Drejtori i DVP Tiranë ka pezulluar nga detyra 6 punonjës Policie për moskryerje të kontrollit të territorit dhe ndaj tyre Drejtoria e Standarteve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ka nisur ecurinë disiplinore për shkelje të rëndë .

Drejtoria Vendore e Polcisë Tiranë apelon për të gjithë administratorët e lokaleve dhe qytetarët që të respektojnë me korrektësi masat anticovid duke bërë të mundur shkëputjen e zinxhirit të infektimit nga virusi dhe fton qytetarët që të denoncojnë në 112 e Komisariatin Dixhital cilindo administrator lokali apo qytetar që nuk i respekton këto masa kufizuese duke u kthyer në burim rreziku për shëndetin e qytetarëve” deklaron policia./CNA.al.

Video/ Shqipëria “digjet” nga Covid-i, Monika hedh valle

Gjoba nuk i bën derman Presidentin/ Erion Braçe nxjerr fotot nga ditëlindja e Bes Kallakut: A ka më turp!

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha kujton 112 vjetorin e Kongresit të Manastirit/ Një pikë kthese në Rilindjen Kombëtare

Publikuar

-

Nga

Taksimi “Rama” zbrazi xhepat e shqiptarëve/ Basha tregon zgjidhjen e PD për rimëkëmbjen e ekonomisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar 112 vjetorin e Kongresit të Manastirit. Përmes një statusi në rrjetet sociale Basha shkruan se kjo ngjarje shënon një pikë kthese në Rilindjen Kombëtare dhe mbetet një dëshmi e fortë për nivelin lartë të pjekurisë kombëtare në një moment të vështirë për ne shqiptarët.

Më tej kreu i opozitës thekson se Kongresi shqyrtoi edhe rrethanat delikate politike të asaj kohe duke miratuar një program kombëtar me 18 pika që ngriti në një nivel të ri aspiratat tona kombëtare.

“Si sot 112 vjet më parë, mbylli punimet Kongresi i Manastirit, një nga ngjarjet më kulmore të historisë sonë kombëtare.

Kjo ngjarje shënon një pikë kthese në Rilindjen Kombëtare dhe mbetet një dëshmi e fortë për nivelin lartë të pjekurisë kombëtare në një moment të vështirë për ne shqiptarët.

150 delegatë të të gjitha përkatësive fetare, nga të gjitha krahinat shqipfolëse dhe të diasporës vendosën gurin e themelit të unitetit tonë kombëtar me alfabetin latin me 36 shkronja që përdorim sot e kësaj dite.

Kongresi shqyrtoi edhe rrethanat delikate politike të asaj kohe duke miratuar një program kombëtar me 18 pika që ngriti në një nivel të ri aspiratat tona kombëtare.

Sot i kujtojmë me nderim e përulje figurat e patriotëve dhe intelektualëve që organizuan këtë kongres dhe frymëzohemi prej tyre për ta bërë Shqipërinë pjesë të pandarë të familjes europiane”, shkruan Basha në Facebook./CNA.al

LEXO TE PLOTE