LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U dyshua se ishin prekur nga koronavirusi/ Del përgjigja e analizave për stafin e spitalit të Beratit

14 Mars 2020, 10:59, Aktualitet CNA
U dyshua se ishin prekur nga koronavirusi/ Del përgjigja e analizave

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico ka bërë të dtur se personeli i Spitalit të Beratit ka dalë nga vetëkarantina, pasi analizat për koronavirus, dolën negative.

Kujtojmë këtu se një ditë më parë, stafi mjekësor i Spitalit Rajonal Berat është vetëkarantinuar pasi i kishin dhënë ndihmë mjekësore një të sëmure.

Pacientja i kishte referuar stafit mjekësor të Spitalit Rajonal Berat se, kishte prej disa ditësh kollë dhe dhimbje fyti, por i ka gënjyer ata për ardhjen e saj nga Italia 1-javë më parë.

Kur stafi mjekësor e ka pyetur nëse ka udhëtuar jashtë shtetit së afërmi ose nëse ka pasur kontakte me persona që kanë jetuar në Itali, pacientja u është përgjigjur ?Jo?.

Por pasi kanë dalë jashtë banesës, stafi mjekësor ka mësuar nga fqinjët se gruaja kishte ardhur nga Italia një javë më parë; fakt që është konfirmuar edhe nga pacientja pas rikthimit të menjëhershëm të stafit sërish në banesë.

Lajmet e fundit nga