LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Tirana pret 14 Marsin si kurrë më parë/ Policia shoqëron 745 persona

14 Mars 2020, 08:05, Aktualitet CNA
Video-Tirana pret 14 Marsin si kurrë më parë/ Policia

Sot është 14 marsi, Dita e Verës, dhe Tirana e pret këtë ditë si kurrë më parë, tërësisht e boshatisur.

Për shkak të frikës nga përhapja e koronavirusit, Tirana dhe disa qytetet të tjera të vendit janë të karantinuara.

Pas ndalimit të qarkullimit qytetarëve u është kërkuar të qendojnë në shtëpi duke evituar sa më shumë lëvizjen për shkak të rrezikut nga koronavirusi. Mirëpo, që pas këtij vendimi për të lëvizur me automjete vetëm me leje të veçantë, vijon të ketë ?të pabindur?.

Policia e Shtetit bën të ditur se vijon monitorimi i rrugëve urbane dhe interurbane, për zbatimin e urdhrit për ndalimin e qarkullimit të automjeteve.

Po ashtu, Policia thekson se ka shkuar në në 745 numri i drejtuesve të automjeteve, të ndëshkuar me masë administrative.

Lajmet e fundit nga