LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"6 ushtarakë të kthyer nga Gjermania me temperaturë"/ Kollçaku zbulon përgjjigjen e analizave

14 Mars 2020, 19:21, Aktualitet CNA
"6 ushtarakë të kthyer nga Gjermania me temperaturë"/

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku ka treguar se 6 ushtarakë të Forcave të Armatosura të kthyer nga një stërvitje në Gjermani kanë pasur temperaturë.

Kollçaku tha se për këtë arsye ata i janë nënshtruar testimit për koronavirus, por që fatmirësisht kanë rezultuar negativë.

?Ne disa masa i morëm para se të jepej alarmi nga Ministria. Ne kishim një kontigjent që u kthye nga Gjermania. Gjashtë prej tyre kishin temperaturë dhe u morën tamponë ku u testuan. Ata dolën negativë por sapo erdhën u vetëkarantinuan të gjithë. Te Forcat e Armatosura ka shumë grumbullim sepse stërvitjet bëhen në grup dhe ne krijuam hapësira për stërvitje. Vetëm personeli esencial qëndroi nëpër godina. Megjithatë gadishmëria e Forcave të Armatosura nuk është prekur dhe fatmirësisht asnjë personel nuk rezulton i prekur?, tha Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA në emisionin ?Kjo Javë?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga