Connect with Us

A mund të na gënjejë Luli me një qese domate ?!

Politikë

A mund të na gënjejë Luli me një qese domate ?!

Publikuar

-

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ndarë sot në rrjetet sociale, një foto me një pensioniste, që po e ndihmon duke i mbajtur qeset me blerjet që ka bërë.

Pra, sot, pas shtatë vitesh si kryetar opozitës, Lulzim Bashën e shohim më një qese domate, mund të jetë dhe mollë apo shegë, por kjo nuk ka rëndësi.

Por edhe këtë të shkretë foto nuk e bëre tamam. Skenarin e ke bërë gabim, zonjës i kë lënë tre qese, vetë mban vetëm një. Provoje ta bësh në shtëpinë tënde këtë.

Fakti është se Lulzim Basha kërkon të hiqet si një qytetar i thjeshtë që shkon e bën pazar me gjyshen, pi kafe me njerëzit në lagje, dhe këtë e ka bërë kohët e fundit, ndoshta i rekomanduar nga kompania që merret me imazhin e tij.

Por, Lulzim Basha çfarëdolloj makiazhi të përdorqë, edhe atë pudrën që e vendosi në video-mesazhin pas tërmetit, nuk gënjen dot askënd.

Të gjithë e dinë, edhe më militanti pro tij, se Lulzim Basha është një miliarder, është një njeri i zhytur në luks, që nuk gënjen dot askënd, duke përdorur pudër.

Më poshtë keni pasurinë e tij, që është rreth dy milion dollarë. Pra, dy miliardë lekë janë ato që ka deklaruar, se nuk i dimë cfarë mund të ketë Luli në off shore, si ato që pagoi Nick Muzin në SHBA.

Në kafen e lagjes dhe me qesen e domateve nuk gënjen dot as çunin e Fahriut, e jo më qytetarët shqiptarë, të cilëve do tiu shfaqet me një xhup të rreckosur, si një njeri i thjeshtë duke vendosur maskën e radhës.

LEXO EDHE:  Gjykata pushoi çështjen ndaj Bashës/ Paralajmëron Balla: Kush mendon se u mbyll e ka gabim

Basha është një njeri që ditën e parë që ka shkelur në Shqipëri ka deklaruar vila, unaza diamanti e qindra milionë lekë pasuri.

Ai është njeriu që kërkon të fshihet duke na thënë se është një qytetar normal. Por, njerëzit e varfër, apo shtresa e mesme në Shqipëri nuk kanë vila tek oligarkët. Nuk kanë në pronësi një apo dy kate të një pallati. Nuk kanë unaza diamanti, nuk kanë dy milion dollarë pasuri. Nuk paguajnë qindra mijëra dollarë për lobim në SHBA. Nuk kanë mercedeza luksozë, nuk vendosin gjoba e nuk bëjnë shantazh ndaj biznesit.

Dhe për ta mbyllur shqiptarët dhe demokratët në veçanti nuk janë ortakë dhe nuk kanë marrëveshje me kryeministrin e vendit, atë që Luli e quan kryeoligark, ndërsa vetë është thjeshtë dhe vetëm vëllai i tij siamez.

Luli ti nuk mund ti gënjesh shqiptarët me një qese domate, me një kafe në lagje, sepse ke 16 vite në politikë dhe të njohin mirë kush je. Kot i hedh disa qindra milionë për izraelitët apo Desadën që thjeshtë dhe vetëm nuk e heqin dot pisllëkun nga fytyra jote. Je kaq i nxirë sa nuk të pastron dot më askush.

Tani ka ngelur vetëm të na tregosh si ti lyen flokët me bojë Aurela, apo kur shkon te parukierja./ CNA.al

Nga kamarier në luks të shfrenuar/ Ku i gjeti paratë Lulzim Basha?

200 milionë nga taksat e shqiptarëve/ Pasuria e çmendur e Lulzim Bashës

Basha, 1.7 milion dollarë pasuri/ Asnjë qindarkë për të dëmtuarit nga tërmeti

Lulzim Basha konkuron Olti Currin

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie ndërsa shton se dibranët nuk e meritojnë një ndëshkim të tillë.

Kanë kaluar mbi 24 Orë që në Dibër, në këto netë të acarta të dimrit ka pllakosur errësira.

Kushteve të vështira të motit, temperatuarave mjaft të ulta në (-)minus disa gradë ju shtohet edhe mungesa e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Idrizi tradhëton Bashën/ Voton pro Veliajt

LEXO EDHE:  Mandatet e Frrokut dhe Doshit, PD mbledh sot Grupin Parlamentar

Janë me dhjetra mijëra banorë të Zonave të thella malore si Lura, Çidhna, Arrasi, Bllice, Sllovë, Kala e Dodës etj, të cilat qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie.

Në emër të Partisë Demokratike, kërkoj ndërhyrjen dhe zgjidhjen e menjëherëshme të kësaj situate të paprecedentë.

Dibra nuk e meriton këtë ndëshkim!

Mesazhi i një qytetari ;

përshëndetje gjeneral. nënstacioni fushë -alie është jashtë funksionit,pasi eshtë djeg transformatori. 7 njësi bashkiake janë pa energji. fushë alie,lura,zall-dardhë,reç,sllovë,kala e dodës arras.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit.

Sipas Goxhaj ky është një model tipik komunist që sipas tij mund të ndiqej një mënyrë fare e thjeshtë për të luftuar paratë dhe pasuritë e vëna në mënyrë kriminale dhe të paligjshme.

“Bashkë me Armir Shkurtin bëmë një investigim në ish-Bllok mbrëmjen e kaluar. Kishte mungesa në githë zonën, kishte karrige lokalesh bosh. Kjo duket një prirje komuniste. Nëse do të kërkosh diçka është e thjeshtë, futesh në sistem dhe kontrollon gjithçka.

Të ndalosh njerëz në rrugë është një sjellje tipike komuniste që në kohën e Edverit, pra të Edi Ramës vetëm udhëheqësit duhet të kenë makina të shtrenjta. Prandaj Blloku ishte bosh, por kanë gjetur disa ‘fukarenj’. Nuk kam të drejtë të paragjykoj askënd përse ka një makinë të shtrenjtë, qeveria ka të gjitha mekanizmat e duhura për të gjetur të dhëna mbi mjetet e shtrenjta”tha Goxhaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë.

Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa mëshirë nga kryeministri Edi Rama dhe trafikantët e drogës.

Demokrati deklaron se nga bashkëbisedimi i hapur ka kuptuar se sa më shumë presion të paligjshëm që ushtron qeveria, aq me më shumë vendosmëri dhe kurajo reagojnë qytetarët dhe demokratët në Vlorë, Selenicë, Sarandë dhe Delvinë.

“Për fat të keq, këto qytete janë shfrytëzuar pa mëshirë nga Edi Rama dhe trafikantët e drogës, të njohur kudo në zonë si partnerët e tij kryesorë në bashkëqeverisje.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet në SHBA/ Elita politike në Shqipëri, të gjithë kundër Trump

LEXO EDHE:  Zbulohet kush është deputeti me apartament 450 mijë €

Me mbështetjen e pakursyer të qytetarëve të këtij qarku, besoj fort se ndryshimi është vetëm çështje kohe”, shprehet ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE