Connect with Us

Basha, 1.7 milion dollarë pasuri/ Asnjë qindarkë për të dëmtuarit nga tërmeti

Politikë

Basha, 1.7 milion dollarë pasuri/ Asnjë qindarkë për të dëmtuarit nga tërmeti

Publikuar

-

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, dje ka njoftuar përmes zyrës së tij të shtypit se kishte anulluar festën e PD-së, që pritej të mbahej sot në 11 dhjetor dhe fondet për këtë festë do t’iu kalonin të dëmtuarve nga tërmeti.

Në fakt e gjitha është një fake news, një mashtrim i radhës, një lëvizje mediatike, nga më të ndyrat e Lulzim Bashës, në gjashtë vite në krye të PD-së.

Pse e theksojmë nga më të ndyrat?

Sepse ndoshta është i vetmi kryetar partie në botë që mashtron edhe ditën e qametit. Lulzim Basha është kapur i gjallë.

CNA.al ka kryer një investigim të thjeshtë në selinë e PD-së.

Burime zyrtare nga ky institucion i thanë CNA.al se nuk kishte asnjë përgatitje për festën e 11 dhjetorit.

Askush nuk ka marrë ftesë. PD-ja nuk ka shpërndarë asnjë ftesë zyrtarisht, asnjë individi të vetëm. Pas tërmetit të 26 nëntorit gjithçka ishte anulluar.

PD-ja zyrtarisht mund të bënte vetëm një ditë të hapur, ashtu siç ka bërë kohët e fundit, dhe asgjë më shumë sesa kaq. Dhe kjo shpesh faturohet në firma e biznese aty rrotull, që vërtiten afër Lulit, që orkestrohen dhe dirigjohen nga Odeta e kunatit, e cila qëndron në sfond.

Pra, nuk do të kishte një festë zyrtare nga PD dhe Lulzim Basha thotë se e ka anulluar këtë festë. Por, cilën festë ka anulluar, kur nuk kishte një të tillë?

Tani po i hymë llogarisë tjetër.

Po i njëjti burim zyrtar theksoi për CNA.al se nuk ka një shumë të saktë të përcaktuar. Pra, PD-ja duke qënë se nuk kishte një aktivitet, nuk dihet as vlera që do të japë për të dëmtuarit nga tërmeti.

Dhe në këtë rast nuk është Lulzim Basha që i jep, por janë xhepat e varfër të demokratëve që paguajnë kuota. Janë kuotat e PD-së që merren nga taksat e qytetarëve shqiptarë, të cilat Luli, edhe pa e përcaktuar shumën, edhe pa e përcaktuar festën e anullon në fund dhe thotë se fondet që do jepte për imazhin, për të cilin kujdeset kunati i tij, do t’i japë për të dëmtuarit nga tërmeti.

LEXO EDHE:  Basha viziton policin e plagosur/ PD mbeshtet uniformat blu

Por, cila është fatura që kishte përgatitur Lulzim Basha për t’ia dhënë kunatit, apo kompanive afër kunatit, sepse shpesh nuk shfaqet ajo, por shfaqen kompani të tjera, për këtë event? Në rast se kishte një të tillë, pasi me shumë gjasa ajo nuk ekziston për shkak se festat ishin anulluar.

Luli dje tha një gënjeshtër dhe gënjeu në ditën e kiametit, megjithëse ka shëtitur gjithë këto ditë në zonat e dëmtuara nga tërmeti, duke bërë turistin ende i pa ngopur me gjumë, Luli gënjeu publikisht duke thënë se sot do të kishte një festë, e cila do të anullohet dhe paratë për shpenzimet e saj do t’i kalonin të dëmtuarve nga tërmeti.

PD-ja mund të bëjë gjithçka, mund të bënte një pikërisht sot një event, pa shpenzime, duke ftuar njerëz, biznesmenë, qytetarë, demokratë, dhe të mblidhnin donacione. Të gjithë sipas dëshirës të jepnin diçka në emër të PD-së, për të dëmtuarit nga tërmeti.

Por, Luli nuk e bëri këtë. Ai zgjodhi të gënjente, duke mashtruar publikisht se gjoja do të kishte një festë dhe anullimi i saj do të kursente disa para, të cilat do të jepeshin për të dëmtuarit nga tërmeti./ CNA.al

Sa lekë do japë miliarderi Lulzim Basha për dëmet nga tërmeti?!

Vendimi i Bashës/ PD dhuron fondet e pritjes tradicionale të 11 dhjetorit për të prekurit e tërmetit

Nga kamarier në luks të shfrenuar/ Ku i gjeti paratë Lulzim Basha?

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Topi kritikon analistët/ “Janë të paguar nga opozita dhe mazhoranca, opinione të skandalizuara”

Publikuar

-

Nga

Ish-presidenti Bamir Topi ka kritikuar analistët për deklaratat e tyre në emisionet televizive.

Topi i akuzoi analistët se janë të paguar nga partitë politike dhe thonë çdo ditë të njëjtat gjëra.

“Shikoni dy profile të ndjeshmërisë publike në mëngjes dhe mbrëmje, në mëngjes është i hallexhinjve se ata janë zgjuar se janë në hall, ndërsa kur shef emisionet e mbrëmjes, sheh opinionistë të paguar mirë, disa paguhen nga opozita dhe disa nga qeveria. Merr ditën e enjte, shih emisionet e mëngjesit dhe shikoje në të njëjtën mënyrë në darkë. Sot unë e ka shumë të vështirë të përcaktoj kush është në drejtimin politik të vendit, janë opinionistët apo janë politikanët”, tha ai në emisionin “45 minuta”.

LEXO EDHE:  Rama nga Shkodra/Partnerët e PD e kanë thënë shumë qartë

LEXO EDHE:  Basha viziton policin e plagosur/ PD mbeshtet uniformat blu

Ish-Kreu i Shtetit nënvizoi më tej se në rast se do kishte një përplasje të fortë të opinioneve realiste, do i jepte të drejtë, por theksoi se shikon se opinionet janë të skandalizuara./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk e di kush është kryetari i opozitës”/ Topi sulmon Bashën, s’kursen as Ramën

Publikuar

-

Nga

Ish-presidenti Bamir Topi nuk e ka kursyer aspak opozitën dhe mazhorancën, për situatën politike të krijuar në vend.

Topi tha se ashtu siç po vepron mazhoranca sot, ka vepruar edhe opozita dje kur ka qenë në pushtet.

Ish-Kreu i Shtetit deklaroi se ka informacione se administrata nuk është më siç ka qenë, pasi ka ardhur duke u varfëruar.

Më tej, ish-presidenti ka kritikuar ashpër Lulzim Bashën, teksa tha se nuk po e kupton më se kush është kryetari i opozitës.

LEXO EDHE:  Vajza e ish-deputetes së PD-së feston 20-vjetorin: Publikon foton seksi në mesnatë!

LEXO EDHE:  Rama nga Shkodra/Partnerët e PD e kanë thënë shumë qartë

“Absolutisht unë nuk flas thjeshtë me emra, unë flas me institucione, është kryetari i mazhorancës dhe e kam shumë të vështirë të them kryetari i opozitës se nuk e di kush është kryetari i opozitës. Nëse humbet prap, çfarë do thotë nesër? Dhe nuk më intereson fare ndjesia apo statusi emocional i kryetarit të opozitës, por ku do shkojë fati i këtyre njerëzve?”, u shpreh Topi në emisonin “45 minuta”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Tragjedia në Bulqizë/ Meta i tronditur: Do të jemi gjithmonë pranë familjes Tola

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta, ka reagur lidhur me tragjedinë e ndodhur në familjen Tola në Ostren të Bulqizës, ku nëna, Rajmonda, bashkë me dy fëmijët, Rudinën dhe Fajtonin, kanë humbur jetën si pasojë e rrjedhjes së gazit në banesë, ndërsa Merita (vajza e vogël 14 vjeçe) ndodhet në spital në gjendje të rëndë.

Meta u shprehet se e ka ndjekur me tronditje dhe dhimbje lajmin për tragjedinë ku humbën jetën nëna dhe dy fëmijët e saj. Sakaq ka shprehur ngushëllime për familjen Tolaj duke i uruar shërim të shpejtë vajzës që po merr ndihmë mjekësore.

“Thellësisht i tronditur nga tragjedia në Ostren të Bulqizës. Duke ndarë dhimbjen e madhe me familjen Tolaj, të afërmit dhe mbarë komunitetin e Bulqizës, shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe uroj shërim sa më të shpejtë të vajzës së mitur që po merr ndihmën mjekësore.
Do të jemi gjithmonë pranë familjes Tolaj!”/CNA.al

LEXO TE PLOTE