LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“S’ka lidhje me mua hiç droga”/ Lefter Alla përballë dy veprave penale

22 Janar 2020, 20:51, Opinione CNA

Gazetari Spartak Koka, i ftuar në studion e ?Byro Politike? në Abc News, ku po diskutohet video-skandali i kryebashkiakut socialist, u shpreh se Lefter Alla sot ndodhet përballë dy veprave penale, dhe për këtë policia dhe prokurori duhet të ngrenë akt akuzën.

“Jemi para dy veprave penale për të cilat duhet të ngre policia dhe Prokuroria duhet të ngrenë akt akuzën.

Ajo qe duhet të provohet është video. Zotëria deklaron se është e montuar. Alla duhet ti nështrohet testit, është apo jo përdorues i lëndëve narkotike.

Se Alla në një deklaratë televizive shprehej se i vinte turp të përmende emrin e kokainës dhe që s?kish parë kurrë. Deri më tani nuk kemi konfirmim se kanë nisur hetimet.? u shpreh  Koka./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga