LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Konsumuan alkool dhe lëndë narkotike/ Dërgohen në gjendje shoku drejt spitalit të miturit

24 Nëntor 2019, 21:46, Kronika CNA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit, ku dy të mitur janë transportuar në gjendje shoku në urgjencë pasi dyshohet se kishin konsumuar lëndë narkotike dhe pije alkoolike.

Burime për Report TV bëjnë me dije se,  fëmijët e moshës 12 vjeç  ndodheshin në gjendje të rëndë shëndetësore, shtrirë pranë ambienteve të kalasë së qytetit, përballë Teatrit Skampa.

Pamjet e të miturve kanë tronditur dhe kalimtarët e rastit, ndërsa një situatë e tillë vë në pikëpyetje sigurinë. Ku u mor alkooli kur ai është i ndaluar me ligj t?iu shitet të miturve dhe së dyti, si është siguruar droga nga të miturit?/CNA.al

Lajmet e fundit nga