LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tentoi të vidhte “Benzin”/ Arrestohet në flagrancë 62-vjeçari

24 Nëntor 2019, 10:01, Kronika CNA

Një 62 – vjeçar ka rënë në prnagat e policisë së Elbasanit, pasi tentoi të vidhte një makinë.

I arrestuari është shtetasi K.B., 62 vjeç, banues në Elbasan.

Arrestimi i tij u bë pasi në lagjen, “Qemal Stafa”, Elbasan,  ?shte konstatuar nga shërbimet e rendit në tentativë për të vjedhur mjetin tip, ” Benz”, në pronësi të shtetasit M.B.? njofton policia.

Nga veprimet e kryera dyshohet se shtetasi i lartëpërmendur, është  dhe autor  i vjedhjes  së nj? aparati celular, në pronësi të shtetasit N.M., i cili u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprime të mëtejshme”, njofton policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga