LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentuan të vidhnin një makinë/ Pranga dy të rinjëve

23 Nëntor 2019, 15:07, Kronika CNA

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona, pasi në orët e para të mëngjesit  kanë tetntuar të vjedhin një automjet.

“Menjëherë shërbimet e policisë u vunë në ndjekje të këtyre dy shtetasve, ku pas një pune të mirëorganizuar bënë të mundur arrestimin e tyre. Specialistët e Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasit: A.L., 25 vjeç dhe O.P., 34 vjeç, banues në Skrapar.

Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për hetime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga