LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I shpërthen arma gjatë montimit/ Plagoset rëndë 21 vjeçari

24 Nëntor 2019, 18:36, Kronika CNA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Poliçan mbrëmjen e sotme, ku një 21 vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë gjatë montimit të një pushke me saçme, të cilën e kishte improvizuar vetë.

Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se, Aleksandër Shatro ka mbetur i plagosur rëndë në fytyrë e trup, pasi i kanë shpërthyer saçmet  gjatë montimit të armës në fytyrë.

Shatro, fillimisht u dërgua në spitalin e Beratit, më pas si pasojë e gjendjes së rëndë shëndetësore është transportuar me urgjencë drejt spitalit të Traumës, në Tiranë, për mjekim të specializuar.

Mësohet se, pushka e ndërtuar në mënyrë artizanale nga i riu, ka shpërthyer aksidentalisht gjatë montimit, duke i shkaktuar atij djegie dhe dëmtime të shumta në duar, fytyrë e kraharor./CNA.al

Lajmet e fundit nga