Connect with Us

 “Fotomontazh”/ Berisha i përgjigjet sërish Ballës, deputeti socialist del “zbuluar”

Aktualitet

 “Fotomontazh”/ Berisha i përgjigjet sërish Ballës, deputeti socialist del “zbuluar”

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sërish reagimit të deputetit të PS-së, Taulant Balla, i cili përgënjeshtroi denoncimin se ai ishte në një foto me të arrestuarin për trafik kokaine.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha, duke iu përgjigjur Ballës, shkruan se nuk ka asnjë fotomontazh, por një foto të vërtetë, pasi sipas tij, Balla ka qenë në krah të Maksim Beços, që sipas tij, ishte arrestuar në 2015 në Itali për trafik kokaine.

Reagimi i Berishës:

Qytetari dixhital pergenjeshtron Taulant Bego/Jaris, i cili duke paraqitur si deshmi nje foto me Kallam Deshtakun perpiqet ta paraqes si montim foton me supertrafikantin e kokaines Maksi Beça. Shkoni krahasimin e fotove.

LEXO EDHE:  “Male me kufoma dhe mortje që do na grijë si mish qeni”/ Berisha rendit faktet, ku dështoi Rama me menaxhimin e pandemisë

Ne foton me Kallam Deshtakun zonja qe esht ne mes te tyre i mbulon krahun Taulant Begos, kurse ne foton me bosin e kokaines Maksim Beços krahu i Taulant Gjures esht i lire,jane dhe nje seri dallimesh tjera qe faktojne se kemi te bejme me foto te veçanta dhe jo me montime. Pra nuk esht faj i i fotove pse Tulant Jaris pozon me trafikant!

Foto/ Balla kapet nën shoqërinë e “bosit të kokainës”

Berisha i publikoi foton/ Reagon Balla, tregon si qëndron e vërteta

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Fundjava vijon me temperaturat e larta/ Surprizat e motit përfshijnë edhe muajin Gusht

Publikuar

-

Nga

Vala e të nxehtit në rajon/ Meterologu grek: Pas temperaturave të larta, priten reshje të forta shiu

Valët e të nxehtit që kanë përfshirë territorin shqiptar,do të sjellin temepratura të larta deri në 42 gradë celsius gjatë kësaj fundjave po ashtu do të kemi prezencë të thatësirës ç’ka do të ndihmojë fuqizimin e zjarreve.

Një parametër tjetër, i cili do të ndihmojë zjarret do të jetë parametri i erës ku pritet që gjatë orëve të mesditës  herë pas here pritet që të fuqizohet.

Fillim i javës do të ketë një freksim me të paktën 3 gradë Celsius të vlerave termike, por sërish mesjava i rrit vlerat termike duke i çuar ato në 38 gradë Celsius.

LEXO EDHE:  Ndërhyrjet e huaja në zgjedhje/ Balla çon në Kuvend projekt-rezolutën

Pritet që muaji Gusht të jetë kryesisht një muaj i thatë me prezencën të pakët të vranësirave, të cilat do të krijojnë mundësira pë rrebeshe afatshkurtra shiu kryesisht këto mbeten të fokusuar në zonat malore.

LEXO EDHE:  “Cofëtira lindin dhe cofëtira do vdesin”/ Nuk përmbahet ish-ministri i Ramës dhe Berishës

Përsa i përket vlerave termike pritet që gushti të jetë me vlera termrike 2-3 gradë më të larta se vlerat normale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kokaina në banane/ SPAK merr në dorëzim dosjen

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka lënë në “arrest me burg” Bajron Gumenin, menaxherin e kompanisë “Alba Exotic Fruit”, në kontejnerët e së cilës u gjet sasi të mëdha droge.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “Balkan|Web” se ndonëse fillimisht hetimet u kryen nga Prokuroria e Durrësit, dosja i kaloi SPAK pasi ka dyshime se trafiku i drogës është kryer në kuadër të grupit të strukturuar kriminal.

Përmes avokatit të tij, Gumeni ka kundërshtuar akuzat dhe ka kërkuar që dosja t’i kthehet Prokurorisë së Durrësit. Në kërkim është shpallur edhe administratori i kompanisë Eduart Dauti.

LEXO EDHE:  Foto-Vizita e Ramës në Lezhë/ Si e turpëruan të rinjtë kryeministrin

LEXO EDHE:  Ndërhyrjet e huaja në zgjedhje/ Balla çon në Kuvend projekt-rezolutën

Në kontejnerët e “Alba Exotic Fruit” janë sekuestruar edhe dy sasi të tjera kokainë me 23 korrik dhe një tjetër 2 ditë më parë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kim i “tërhoqi” veshin kreu të PD/ Demokratët “shpërthejnë” ndaj Bashës: Copë mishi me dy sy, na le në Opozitë

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Metës leksion PD-së/ Ja çfarë i duhet vendit

Një ditë më parë Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ishte në zyrën e kreut të PD-së Lulzim Basha, ku ia bëri të qartë qëndrimin që duhet të mbante në vijim.

Folëm për forcën e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, rolin shumë të rëndësishëm që Partia Demokratike ka luajtur në vendosjen e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri si dhe rëndësinë që ka që Shqipëria të qëndrojë në rrugën e saj drejt Europës.

Kuptoj që PD dhe të tjerë kanë shqetësime në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit dhe të gjithë e dimë që ato shqetësime janë pasqyruar në raportin përfundimtar të nxjerrë nga ODIHR.

Do të ishte një ironi historike por edhe një tragjedi për vendin, jo vetëm për partinë, nëse partia do të hante bar për hir të interesave personale të një njeriu. Shpresa jonë është që partitë do të ecin përpara, që ky vend do të ecë përpara, që bashkëpunimi midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë të ecë përpara”, deklaroi dje ambasadorja amerikane pas takimit me Yuri Kim.

LEXO EDHE:  Berisha: Edi Rama po rrokullis shpresën e shqiptarëve

LEXO EDHE:  PS ultimatum Metës/ Sot merr fund ngërci i dekreteve 

Ndërkohë Lulzim Basha nuk është dëgjuar pas takimit me diplomaten amerikane.

Heshtja e Bashës ka sjellë reagimin e demokratëve, të cilët të indinjuar e kanë sulmuar dhe ironizuar në rrjetin e tij social me anë të komenteve në një postim të mëhershëm.

Ata e akuzojnë se po vazhdon marrëveshjen e 17 Majit me Ramën.

Ik, more gjumash, je i djegur, je i mësuar vetëm me humbje… Vazhdon pakti okult Rama-Basha i 17 Majit…

Kur do na deklarohesh për barin, mos je i tillë edhe ti, se PD me veprimet që bërë e le në Opozitë….

Luli duhet lëvizur, duke aksion politik mbarëpopullor. Hidhuni se ka vajtur aty ku s’mban…Ti copë mishi me dy sy…Ti vëlla je për murlan, kur nuk gjen dot veta s’je për këtë punë…

Edhe dilni prap nga Parlamenti kësaj radhe…..”, shkruajnë demokratët./CNA.al

LEXO TE PLOTE