LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Makinat përplasen kokë më kokë / 2 të vdekur e dy të plagosur

9 Nëntor 2017, 16:30, Aktualitet CNA

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Vaqarr-Ndroq, në vendin e quajtur “Kthesa e Arbanës”, ku si pasojë e përplasjes kokë më kokë të dy makinave, kanë humbur jetën dy drejtuesit e mjeteve dhe janë plagosur dy të tjerë.

Sipas policisë nga përplasja kokë më kokë e një benzi dhe një Toyote, kanë humbur jetën Athanas Xhavara dhe Edison Sefa, përkatësisht 45 dhe 22 vjeç.

Nga të dhënat e para thuhet se shkak për aksidentin është bërë lagështira në rrugë dhe shpejtësia tej normave të lejuara. /CityNews

Lajmet e fundit nga