Connect with us

Aktualitet

Genti Gazheli, doganieri që u bë ambasador për interesa korruptive

Publikuar

-

Nga Peter Tase

Në vitin 2001, qeveria Shqiptare, e drejtuar nga Partia Socialiste, emëroi z. Fatos Tarifa në postin e ambasadorit të SHBA. Z. Tarifa ishte një prej shumë ambasadorëve të promovuar në shërbimin e jashtëm si i emëruar politik, e vinte nga një karrierë e suksesshme akademike, si Profesor Sociologjie.

12 vjet më vonë, në Mars 2013, Z. Tarifa për televizionin  Top-Channel u shpreh (mbi marrëveshjet e firmosura midis qeverisë shqiptare dhe dy firmave të marrëdhënieve me publikun në Ëashington, D.C.): “1.5 milionë dollarë amerikanë janë shumë për të lobuar. Kjo nuk i përshtatet buxhetit të ambasadës sonë në Washington…Kjo është e pajustifikueshme.  Ky është një turp dhe tregon se ne nuk jemi seriozë, veçanërisht me … SHBA. Ne nuk mund të mbyllim një ambasadë e cila po thërrmohet…”

Si një person i cili e ka vizituar ambasadën shqiptare për raste të ndryshme, ndihem i detyruar të thyej heshtjen dhe të vendos një rekord të drejtë për hir të interesit publik. Sikurse edhe për të zbuluar të vërtetën e dëmit që ambasadori Tarifa u ka shkaktuar taksa paguesve shqiptarë. Veprimet e tij me siguri e kanë njollosur imazhin kombëtar të Shqipërisë për shkak të qëndrimit të tij të papërgjegjshëm në Washington DC, për më shumë se pesë vite.

Ambasadori Tarifa ishte i rrethuar nga diplomatë , sekretarja e parë i ambasadës dhe një mik i ngushtë i Xhoana Nanos (gruas të Fatos Nanos) për shembull. Sekretarja e  parë kishte një apartament përballë zyrës së saj dhe ambasada paguante për të qiranë mujore pavarësisht faktit se ajo nuk i kishte paraqitur Z. Tarifa një marrëveshje qiraje.  Ndërsa Z. Tarifa kishte shprehur shqetësimin e tij në lidhje me përdorimin e parave publike në deklaratën e mësipërme. Gjithashtu duhet të theksohet se pavarësisht se prezantonte vendin e tij kudo në Atlantik, bënte shumë udhëtime në Las Vegas (me makine) vetëm për të blerë purot e prodhuara sipas modelit të republikës Domenikane dhe të kënaqte shijet e tij me lapsat organikë, gjithmonë duke përdorur shpenzimet e taksa-paguesve shqiptarë.

Po ashtu, Z. Tarifa, kurrë nuk pagoi taksat e parkimit për dy makinat e ambasadës.: një Cadillac Sedan dhe një Dodge Caravan (minivan). Të dy makinat, veçanërisht minivani ka ka një tarifë prej më shumë se US$6,000 për bileta parkimi që kurrë nuk u paguan nga Z. Tarifa. Gjithashtu, përgjatë viteve, Z. Tarifa shpenzoi të gjitha paratë publike të alokuara nga qeveria shqiptare për të rimodeluar ndërtesën kryesore të ambasadës në 2100 S Street. Nën vëzhgimin e tij, pjesa e brendshme e ambasadës arriti në një pikë kur vizitorët që vinin nga jashtë duhet të vishnin xhaketa me mengë të gjata edhe në verë. E kundërta e këtij fenomeni ndodhte në dimër kur stafi i ambasades duhet të vishej me rroba të lehta dhe pantallona të shkurtra gjatë orarit zyrtar të punës.

Dhjetë vjet pasi mandati i Z. Tarifa kishte përfunduar, historia u përsërit nga lidershipi i Partisë Socialiste. Në atë kohë partia Socialiste kishte qeverisur për më shumë se dy vjet dhe kishte rifreskuar praktikat më të errëta të trashëguara nga qeveria e Fatos Nanos. Ata menjëherë promovuan shumë anëtarë të byrosë politikë si ambasadorë, të cilët nuk kishin asnjë lloj eksperience në Shërbimin e Jashtëm. Favore seksuale, rryshfete dhe korrupsioni, dominonte Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, ku Z. Arben Ahmetaj, Ministri i Ri i Financave i sapo emëruar, e kishte kthyer ne një rutinë fluturimin nga Katari në Hong Kong me avionë privatë  Gulfstream, me shpenzimet e taksa paguesve shqiptarë. Megjithatë, emërimi i fundit i Z. Genti Gazheli si ambasador i Turqisë shërben si një dëshmi për shumë praktika korruptive të bëra në Shërbimin e Jashtëm Shqiptar. Z. Gazheli është pasuruar shumë, duke arritur në miliona Euro, gjatë shërbimit të tij si roje dogane në vende të ndryshme kufitare në Shqipëri.

Në websitin aktual të Ministrisë së Financave, Z. Gazheli, publikon njoftime për shtyp pa përmendur orën apo datën se kur ka ndodhur takimi apo edhe emrin e homologut që ka takuar. Kjo praktikë është FIUnjë sjellje tipike e anëtarëve të partisë, objektiva e vetme e të cilëve duket se është keq-menaxhimi i fondeve publike dhe mbrojtja e aktiviteteve të tyre të paligjshme të inspiruara dhe mbështetura nga “shefat” e tyre. Emërtimi i Z. Gazheli si shefi diplomatik i Tiranës në Ankara, ngre shumë pyetje nga të cilat: karriera e tij profesionale, motivet e vërteta të emërimit të tij nga Kryeministri Shqiptar dhe shumë dyshime rreth mungesës së tij të lidershipit drejt krijimit të një strategjie për forcimin e bashkëpunimit me një nga  20 vendet me ekonomi më të madhe në botë.

Më tej, Z. Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë një reputacion të  thirrjeve telefonike të Presidentit të Shqipërisë, me qëllim që ta vënë kreun e shtetit nën presion për të emëruar persona të besuar politikë në pozicionet kyçe në ambasada. Z. Gazheli ka akumuluar një sasi të madhe pasurie gjatë kohës kur shërbente si oficer kontrolli në dogana kudo përreth Shqipërisë. Dyshohet se ai është i përfshirë në shumë aktivitete të paligjshme gjatë kësaj kohe të karrierës së tij.

Puna si ambasador në Ankara e Z. Gazheli’ është një dëshmi e qartë e mungesës së lidershipit të Tiranës për të vënë në zbatim një Politikë të Jashtme efektive. Z. Ditmir Bushati dhe eprori i tij janë tallur me marrëdhëniet bilaterale të Shqipërisë me NATOn në të njëjtën mënyrë si edhe paraardhësit e tyre bënë pesëdhjetë vjet më parë ne Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kur Z. Fatos Tarifa, u dërgua në Washington DC si  emisari i besuar politik i Z. Nano.

Interesi kombëtar i Shqipërisë është penguar nga fakti i të mos pasurit një ambasador me karrierë, i cili është dërguar në një nga kombet partnere të tillë si Turqia. Ndërsa inkuizicioni ideologjik ka shkatërruar në mënyrë dramatike interesat e Shqipërisë në sy të botës dhe veprime të tilla përgjatë viteve e kanë transformuar Shqipërinë në një Republikë Bananesh.

Të vetmet iniciativa të pritshme për tu realizuar nga Z. Gazheli, si një ish drejtor i Drejtorisë së Ndalimit të Pastrimit të Parave në Tiranë, në Ankara janë: gjoja të forcojë praninë dhe burimet financiare të Shtetit Islamik nëpërmjet eksperiencës së tij në pastrim parash; dhe të mbrojë interesat e eprorëve të tij, të cilët rastis të jenë edhe aksionerë të mëdhënj në Süzer Group të Turqisë. Kjo kompani, Süzer Group, pritet të ndërtojë një hidrocentral hydro-elektrik në Shqipëri dhe me një mundësi të ardhshme për të ndërtuar edhe dy diga të tjera hidro-elektrike në lumenj të tjerë të Shqipërisë. Nuk ekziston asnjë dyshim se emërimi aktual i Z. Gazheli nga qeveria Rama të kujton vitet e dyshimta të Z. Tarifa të mbushura plot me abuzime përsa i përket shpenzimeve të fondeve publike.

Shënime

[I] Z. Tarifa, si një person me një reputacion për të qenë një ‘diplomat vizionar’ e teksa shfaqet si një person me histori të korruptuar duhet të bëjë një hap mbrapa. Ai duhet ti thërrasë ndërgjegjes së tij dhe të ndalojë së fajësuari të tjerët sa herë që shfaqet në emisione politike televizive. Ka prova se gjatë mandatit të tij ka qenë një ngas ambasadorët më të korruptuar ndonjëherë si përfaqësues i Shqipërisë në Amerikën e Veriut. Edhe më tej, duke u bazuar tek deklaratat e tij, duket se memoria e Z. Tarifa ka probleme; për këtë arsye ne duhet ti kujtojmë atij fillimet e vitit 2005.

Ambasada Shqiptare u lejua gjithashtu të prishej nga ana strukturore deri në atë pikë sa Zëvendës shefi i misionit duhet të punonte i veshur me pantallona të shkurtra dhe mëngë të shkurtra gjatë orarit zyrtar. Kjo, teksa Ambasadori Tarifa po peshkonte në akullin e Minesotës. Nëse ka ndonjë gjë pozitive e cila vjen nga turi i  gjatë diplomatik i Z. Tarifa; është vetëm fakti se si u mbajt Ambasada Moldave nga ish kolegu i tij.

Fakti se Profesor Tarifa është autor i 33 librave të publikuar në gjuhë të ndryshme, nuk e bën atë imun ndaj korrupsionit, përvetësimit të fondeve publike dhe nuk e shpjegon arsyen pse ai dëmtoi imazhin e Shqipërisë në të paktën 33 raste./Përkthyer nga citynews

http://foreignpolicynews.org/2016/02/22/political-appointees-impunity-harm-albanian-foreign-service/

 

Aktualitet

Mosdekretimi i Ligjit të gjuhëve/ Ekspertët: Hyn në fuqi edhe pa firmën e Presidentit

Publikuar

-

By

Ligji për përdorimin e gjuhëve do të mund të hyjë në fuqi edhe pa nënshkrimin e presidentit Gjorge Ivanov.

Ekspertët vlerësojnë se me nënshkrimin e kryetarit të Kuvendit dhe shpalljen e tij në Gazeta Zyrtare, Presidenti do të gjendej ligjërisht para aktit të kryer. Nikolla Dujovski thekson se praktika të tilla ka pasur edhe më herët.

“Do të ishte mirë që Presidenti ta nënshkruante ligjin sepse për atë është i obliguar dhe nuk ka të drejtë të mos e bëj. Nuk është detyrë e tij të vlerësojë procedurën. Por përderisa e dimë se me cilin kemi punë, pres që të përsëritet ajo që ka ndodhur edhe më herët. Kur presidentet nuk kanë dekretuar ligje, mjafton që të kalojnë gjashtë ditë dhe me nënshkrimin e Kryetarit të Kuvendit ligji i cili është votuar për herë të dytë të adresohet në Gazeta Zyrtare dhe me këtë të hy në fuqi. Pas kësaj mund të pasojnë iniciativat për vlerësimin e Kushtetutshmërisë së ligjit”, thotë analisti Nikolla Dujovski.

Nga ana tjetër analistët politik vlerësojnë se vendimi i Ivanovit për mosdekretimin e ligjit është veprim i motivuar politik. Sipas analistit Sefer Tahiri vendimi i Presidentit motivohet nga politika e pandryshueshme nacionaliste e VMRO-DPMNE-së.

“Kjo parti e ka shumë të vështirë ta ndryshojë kursin e saj politik-etnonacionalist dhe ideologjinë e saj se në këtë shtet maqedonasit duhet të jenë bartës të sovranitetit dhe jo qytetarët pra jo edhe shqiptarët. Kjo qasje mendoj se ja vështirëson rikthimin e saj në pushtet. Mendoj se nuk pritej ndonjë veprim tjetër nga ky President i cili në fakt nuk është President por është vetëm një figurë dhe marionetë politike e VMRO-DPMNE-së. Presidenti i Maqedonisë është më i mirë kur nuk flet se sa kur deklaron diçka”, vlerëson analisti tjetër Sefer Tahiri.

Derisa shumica parlamentare nuk bëjnë të ditur nëse kanë plan B në rast se Ivanov përfundimisht nuk nënshkruan ligjin, ekspertët këmbëngulin se shkeljet procedurale dhe jo kushtetutshmërinë e ligjit mund ta vlerësojë vetëm Gjykata Kushtetuese.

Aktin e mosfirmosjes së Ligjit nga Ivanov specialistët e quajtën qyqar, ndërsa ish kryeministri Nikolla Gruevski veprimet e tij në miratimin e ligjit i arsyetoi me tentativa për ta penguar procedurën, siç e quajti ai, jo-kushtetuese… /Alsat-M

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Gjykata Speciale/Aktakuzat e para në verë, avokatët bëhen gati

Publikuar

-

By

Avokatët nga Kosova tregojnë për interesimin e të akuzuarve potencial për Gjykatën Specialem aktakuzat e para të gjykimit prej saj pritet të ngrihen në verë.

Avokatët kosovarë të akredituar pranë Gjykatës Speciale kanë nisur kontaktet me njerëz që mund të jenë klientë të tyre. Ata kanë marrë vesh se gjatë vetës do të ngritën aktakuzat e para.

Avokati Tahir Rrecaj, tregon për televizionin “T7” se angazhimi i tij është më i madh tash, kur është akredituar nga Dhomat e Specializuara për mbrojtjen e të akuzuarve eventual të pjesëtarëve të UCK-së. Rrecaj shpreson se aktakuzat e para do ngritën kësaj vere.

“Shpresoj dhe besoj që kah fundi i verës dhe fillimi i vjeshtës së këtij viti sepse tashmë janë përmbushur të gjitha kriteret”, tha Rrecaj për “T7” i sjell nga “Zeri.info”.

Nga Kosova është akredituar edhe avokati Arianit Koci, raporton “Zeri…”, duke vijuar: Pagesa e avokatëve do bëhet nga vetë klientët, por në raste kur i akuzuari nuk ka mundësi atyre iu vije në ndihmë Qeveria e Kosovës.

“Një pjesë e pagesës mund të jetë edhe subvencion i Qeverisë së Kosovës”, tha Koci për “T7”

Në mesin 40 avokatëve mbrojtës 15 janë me shtetësi të Kosovës, 7 nga SHBA-të,  5 nga Britania e Madhe, 8 nga Serbia,  një nga Holanda, 2 nga Kanadaja, një nga Mali i Zi dhe një nga Maqedonia.

  

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pasojat e keqqeverisjes dhe korrupsionit/ Fluksi i kosovarëve drejt Perëndimit nuk ka të ndalur

Publikuar

-

By

Emigracioni masiv i kosovarëve drejt Perëndimit ashtu si ai i shqiptarëve është  kthyer tashmë në fenomen i pandalshëm. Me mijëra njerëz nuk hezitojnë të “arratisen” sapo tu jepet rasti, në kërkim të një jete më të mirë.

Ikjet masive janë pasojë e dy faktorëve kryesorë: zhgënjimit nga keqqeverisjet dhe pranisë së korrupsionit që ka bllokuar integrimin e vendit drejt BE-së.

“Nuk u punua mirë dhe ndershmërisht nga asnjë pushtet i pasluftës dhe kjo solli pasurim të pakicës në pushtet dhe të njerëzve të biznesit dhe në anën tjetër, kemi shumicën që po jetojnë dobët, kurse një kategori jo e vogël po jetojnë skajshmërisht keq”, tha analisti Skënder Mulliqi për ” Kosova Sot”

Duke e parë se në këtë shtet nuk ka asnjë lloj perspektive, Kosova dita- ditës po zbrazet nga të rinjtë dhe një pjesë e madhe e popullatës, të cilët nga skamja dhe krimi i organizuar dhe klanet kriminale, që e kanë në dorë gati çdo pore të jetës, po gjejnë mënyra çdo ditë për të lëshuar Kosovën, qoftë legalisht apo ilegalisht.

Ndërkohë që një numër i madh i qytetarëve tanë po shfrytëzojnë mundësinë legale për viza të punës në Gjermani, ku numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70 për qind në tetë muajt e parë të vitit 2017. Mirëpo shumë të tjerë po detyrohen në mënyrë ilegale që të ikin sa më larg. Sipas analistëve, çdo ditë e më shumë pritet se do të zvogëlohet dukshëm numri i qytetarëve në Kosovë, të cilët të dëshpëruar në shtetin e tyre të inkriminuar deri në fyt me krimin e organizuar, po kërkojnë fatin e tyre jashtë dhe sa më larg Kosovës.

Lidhur me detyrimin e migrimit të të rinjve kosovarë jashtë vendit ka folur edhe deputetja e Kuvendit të Kosovës nga koalicioni qeverisës, Safete Hadërgjonaj (PDK), nënkryetare e Komisionit për Buxhet dhe Financa në Kuvendin e Kosovës, e cila në një prononcim për ” Kosova Sot”, tha se ky është një sinjal për institucionet që të bëjnë më shumë punë për të orientuar zhvillimin ekonomik të vendit dhe që të krijojmë një perspektivë më të madhe për të rinjtë tanë.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Kryesore Show Biz00:15 - 18 March, 2018

Provokuesja Emily prezanton linjën e saj të brendshmeve

Një tjetër linjë veshjesh do vijë në treg dhe nga një emër shumë i njohur. Bëhet fjalë për supermodelen Emily...

Kuriozitete23:50 - 17 March, 2018

Çfarë ndodh me trupin tonë kur vdesim!

Mesatarisht në çdo dy sekonda vdesin dy njerëz, kështu që vdekja është diçka që ndodh gjithmonë, është natyrale. Askush nuk...

Kryesore Show Biz23:40 - 17 March, 2018

Shfaqet me të zeza/ Demi ekspozon gjoksin

Modelja e cila është në qëndër të të gjitha mediave është Demi Rose. Një gjë të tillë e ka bërë...

Kryesore Show Biz23:30 - 17 March, 2018

Belen Rodriguez një mama shembullore!

Këtë fundjavë çifti ka vendosur të pushojë në Katar, së bashku me djalin e tyre. Nga fotot e publikuara Belen...

Kuriozitete23:20 - 17 March, 2018

Video/ Njeriu merimangë ngjit ndërtesën 187 metra në Paris

Këtë herë “njeriu merimangë”, siç njihet ai, është ngjitur në një qiellgërvishtës 185 metra të lartë në Paris, pa asnjë...

Kryesore Show Biz23:16 - 17 March, 2018

Ermal Mamaqi i futet në dhomë Elitës dhe Gjikos, i kap mat në shtrat

Çifti shumë i komentuar i showbizit, Gjiko dhe Elita Rudi janë të ftuar sot në “Xing me Ermalin” ku gjatë...

Kryesore Show Biz23:10 - 17 March, 2018

Foto/ Këngëtari gei bëhet baba për herë të parë!

Kishte kohë që ai kishte folur për dëshirën e madhe për t’u bërë baba. Këngëtari i famshëm italian, Tiziano Ferro...

Kryesore Show Biz23:02 - 17 March, 2018

Xhelozia mes të moshuarve:”Ai flet me të tjera në telefon”

Pjesë e programit “Dua të të bëj të lumtur” këtë të shtunë, ishte edhe historia e Nikollës dhe Vjollcës, dy...

Kryesore Show Biz23:00 - 17 March, 2018

Kendall tregon çfarë bën kur është e dehur

Njerëzit e famshëm nuk janë imunë ndaj çmendurive dhe madje ia kalojnë edhe njerëzve të zakonshëm. Në moshën 20-vjeçare, supermodelja...

Kryesore Show Biz22:50 - 17 March, 2018

Foto/ Angelina Jolie gjen dashurinë pas ndarjes nga Brad Pitt

Divorci i tyre i theu zemrën miliona njerëzve nga mbarë bota, por Angelina Jolie duket se e ka harruar njëherë...

Kryesore Show Biz22:40 - 17 March, 2018

Video/ Aurela Hoxha rrëzohet gjatë fotosesionit në Maldive

Modelja Aurela Hoxha kohët e fundit ka qenë shumë e angazhuar me fotosesionet e shumta në të gjitha anët e...

Kryesore Show Biz22:30 - 17 March, 2018

Rita Ora zyrtarizon lidhjen e saj!

Kohët e fundit kemi dëgjuar për Rita Orën vetëm lajme mbi karrierën, muzikën, turneun, koleget, por për jetën private sikur...

Kuriozitete22:30 - 17 March, 2018

Ngjyra më e shëmtuar në botë do rregullojë një problem të rëndësishëm!

Bota po përballet me shumë çështje të rëndësishme që duhen zgjidhur, dhe duhan prirja është një e tillë. Ama, një...

Histori22:29 - 17 March, 2018

Rrëfimi i rrallë i ish-zbuluesit/ Bananet për Enverin duhet t’i blija ku nuk më njihnin shitësit…

Ai shkoi në Paris, kur u shpall prishja e PPSH- së me ish- kampin socialist, pas raportit të Enver Hoxhës...

Kryesore Show Biz22:27 - 17 March, 2018

DJ Blunt e talli se dikur bënte sanduiçë,por ja si ia kthen reperi

I ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në televizionin “Klan”, reperi Gjiko sigurisht nuk kishte si të mos pyetej në...

Aktualitet22:25 - 17 March, 2018

Mosdekretimi i Ligjit të gjuhëve/ Ekspertët: Hyn në fuqi edhe pa firmën e Presidentit

Ligji për përdorimin e gjuhëve do të mund të hyjë në fuqi edhe pa nënshkrimin e presidentit Gjorge Ivanov. Ekspertët...

Kryesore Show Biz22:18 - 17 March, 2018

U martua kundër dëshirës së familjes, prej 6 vitesh nuk flet me asnjë

Votimja ishte personazhi i radhës që kishte zgjedhur programin “Dua të të bëj të lumtur” për të rrëfyer historinë e...

Kryesore Show Biz22:10 - 17 March, 2018

Genc Prevukajt i largohet një këngëtar tjetër nga grupi!

Reperi i njohur nga Kosova, Genc Prelvukaj para pak kohësh krijoi një label të tijin, të quajtur “Black Fish Entertainment”,...

Kronika22:09 - 17 March, 2018

Fshehu krimin e nuses që helmoi vjehrrën/ KMSH pezullon hoxhën Hysen Shehu

Pasi fshehu krimin e nuses, e cila helmoi vjehrrën me fostoksinë, Komuniteti Mysliman Shqiptar ka marrë vendimin e pezullimit të...

Aktualitet22:06 - 17 March, 2018

Gjykata Speciale/Aktakuzat e para në verë, avokatët bëhen gati

Avokatët nga Kosova tregojnë për interesimin e të akuzuarve potencial për Gjykatën Specialem aktakuzat e para të gjykimit prej saj...

Kryesore Show Biz22:00 - 17 March, 2018

Surprizuese!/ Luana Vjollca tregon përmasat e belit

Një ndër femrat më të komentuara dhe më të bukura të televizionit shqiptar është Luana Vjollca. Padyshim që trupi dhe...

Kryesore Show Biz21:53 - 17 March, 2018

Ermal Mamaqi tregon çfarë i ndodhi ditën që u bë baba për herë të dytë

Vetëm pak ditë më parë aktori i humorit dhe njëkohësisht drejtuesi i emisionit “Xing me Ermalin”, Ermal Mamaqi dhe prezantuesja...

Bota21:51 - 17 March, 2018

Eksodi masiv i Sirisë/ Dhjetra civilë janë vrarë, mijëra të larguar nga qytetet

Mijëra civilë u larguan nga qytetet siriane të shtunën për ti shpëtuar betejave në veri dhe jug të vendit ku...

Kryesore Show Biz21:46 - 17 March, 2018

“Nënë fshiji lotët,edhe pse nuk e kemi më motrën “/Historia prekëse në “Dua të të bëj të lumtur”

Një histori e dhimbshme dhe plot kurajo çeli puntatën e radhës të programit “Dua të të bëj të lumtur”. Historia...

Aktualitet21:38 - 17 March, 2018

Pasojat e keqqeverisjes dhe korrupsionit/ Fluksi i kosovarëve drejt Perëndimit nuk ka të ndalur

Emigracioni masiv i kosovarëve drejt Perëndimit ashtu si ai i shqiptarëve është  kthyer tashmë në fenomen i pandalshëm. Me mijëra...

Kronika21:30 - 17 March, 2018

U kap me lëndë narkotike në shkollë/ Referohen materialet për adoleshentin

Një adoleshenti në një shkollë të Tiranës, gjatë kontrollit iu gjet dhe sekuestruan 5 doza lëndë narkotike, kanabis sativa. Burimet...

Kryesore Show Biz21:25 - 17 March, 2018

Reagon Eni Çobani pas akuzave të Agron Llakaj:”Ai është konfuz”

Juristja Eni Çobani reagon në lidhje me deklaratat e bëra nga aktori i humorit Agron Llakaj, i cili e ka...

Aktualitet21:11 - 17 March, 2018

Behgjet Pacolli i përgjigjet Spanjës për kërcënimin e pjesmarrjes në Samitin e Sofjes

Spanja ka kërcënuar se nëse Kosova merr pjesë në Samitin e BE-së në Sofje, atëherë përfaqësuesit spanjollë nuk do të...

Trending

LAJM I REKOMANDUAR:
Basha: Armando Prenga, simbol i kriminalizimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka akuzuar kryeministrin e vendit, Edi Rama, për rikthimin në parlament të deputetit Armando...

Close