LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kalon vetting-un Ndue Doçi/ Konfirmohet në detyrë drejtori i kufirit të Gjirokastrës

20 Dhjetor 2023, 10:58, Vetingu CNA

Kalon vetting-un Ndue Doçi/ Konfirmohet në detyrë drejtori i

Ndue Doçi, Drejtori i Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit në Gjirokastër, doli këtë të mërkurë para trupës vlerësuese për procesin e vettingut.

Doçi kaloi të treja kriteret, atë të pasurisë, aftësisë dhe pastërtisë së figurës. Si rrjedhojë, drejtori i Kufirit të Gjirokastrës u konfirmua në detyrë.

Trupa e Vlerësimit përbëhej Suela Bulku, e cila ishte Kryesuese, nga relatori Arben Sefaj dhe anëtarja Denisa Sina.

Dy ditë më parë procesin e vettingut e kaloi edhe Edmond Sulaj, Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër./ CNA

Lajmet e fundit nga