LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Prada transformon fustanin e gjumit në pallto/ Risia e koleksionit Pranverë-Verë 2023

23 Shtator 2022, 15:56, Trending CNA
Prada transformon fustanin e gjumit në pallto/ Risia e koleksionit
Foto ilustruese

Pizhame, bluza dhe tani edhe fustane. Prada transformon veshjet e gjumit, duke i kthyer në pallto.

Prej disa sezonesh, veshje që të gjithë mendonim që janë pizhame për të fjetur, tani i shikon që njerëzit i veshin edhe në përditshmëri, apo në evente të ndryshme.

Marka e njohur Prada, ka transformuar fustanin e gjumit në një pallto, në koleksionin e saj Pranverë-Verë 2023.

Qasja inovative e stilistëve përshtatet në dizajnin e kësaj veshjeje të sipërme, e cila interpreton palltot si aksesorë me një delikatesë të madhe, përmes transparencave të pazakonta, zhveshjeve të studiuara deri në milimetra, harqeve të mëngëve dhe volumit të veshjes.

Ngjyrat janë të zbehta, të hapura, duke u përshtatur më shumë me transparencën.

Stili është me përmasa të mëdha, vishet lehtësisht dhe lejon lëvizje perfekte./ CNA.al

Prada transformon fustanin e gjumit në pallto/ Risia e koleksionit

 

Prada transformon fustanin e gjumit në pallto/ Risia e koleksionit

Lajmet e fundit nga