LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjeshta erdhi/ Rikthehen sërish xhaketat me “krahë të fryrë” për vjeshtën 2022

17 Shtator 2022, 15:08, Trending CNA

Vjeshta erdhi/ Rikthehen sërish xhaketat me “krahë të

Xhaketat janë një ndër gjërat më të domosdoshme për të kompletua veshjen tonë, e tashmë që vjeshta erdhi duhet të kujdesemi të blejmë më të bukurat për garderobën tonë.

Këtë sezon do të rikthehen në modë xhaketat e stilit të viteve 80, me krahë të fryrë me pak "sfungjer" në supe, njëlloj si dikur. 

Vjeshta erdhi/ Rikthehen sërish xhaketat me “krahë të

Në valën e trendit oversize, që përfshin praktikisht të gjithë garderobën, nga veshjet e sipërme deri tek pulovrat që kalojnë nëpër pantallona, gjejmë edhe jastëkët e shpatullave. Dhe nuk mund të ndodhte ndryshe. Për versionet më të njohura të momentit, rrumbullakësia vjen në foto. Kjo është, kurba e rripave, duke ndjekur profilin e siluetës dhe duke e përforcuar atë. Ato mbështjellin, duke i dhënë pamjes një lloj ëmbëlsie dhe butësie elegante. Ato arrijnë shprehjen maksimale me palltot maxi dhe trench coats. Por në çdo rast, rezultati është 100% glam.

Vjeshta erdhi/ Rikthehen sërish xhaketat me “krahë të

Nga ana tjetër, rripat në formë katrore dhe këndore i gjejmë, madje edhe rigorozë: nëse nga njëra anë janë ato me gjurmët më të dukshme vintage, nga ana tjetër kreativët shpesh i bëjnë thuajse futuriste, duke i acaruar profilet e tyre. Në disa raste, ato janë pothuajse (dhe madje) të theksuara. Po, ata sjellin në mendje edhe Romulans of Star Trek ose personazhe të tjerë fantashkencë, por loja – sepse, nuk lodhemi kurrë duke e përsëritur atë, moda është dhe duhet të jetë gjithashtu modë – është pikërisht kjo./CNA.al Burimi: Psikologjia

Vjeshta erdhi/ Rikthehen sërish xhaketat me “krahë të

 

 

Lajmet e fundit nga