LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Samsung prezanton Galaxy Z Flip 4, modelin e ri të telefonit të palosshëm

10 Gusht 2022, 16:01, Tech CNA
Samsung prezanton Galaxy Z Flip 4, modelin e ri të telefonit të
Foto ilustruese

Telefoni më popullor i palosshëm i Samsung sapo mori një përmirësim solid. Galaxy Z Flip i gjeneratës së katërt është më i lehtë, më i hollë dhe më inteligjent.

Tipari i veçantë i Z Flip 4 i ri është ekrani i përmirësuar, i cili i lejon përdoruesit të bëjnë telefonata, t'u përgjigjen mesazheve, të kenë akses në portofolin Samsung, të zhbllokojnë makinat dhe të kontrollojnë pajisjet inteligjente të shtëpisë pa e hapur pajisjen. Kopertina mund të personalizohet me shkronja, ikona dhe dizajn të personalizuar.

Telefoni përmban gjithashtu një sistem të përmirësuar të kamerës, me një lente 65% më të ndritshme, fuqi të përmirësuar përpunuese dhe inteligjencë artificiale të avancuar që mundëson foto më të qarta pavarësisht nga koha gjatë ditës.

Në pjesën e jashtme, Z Flip 4 është ndërtuar me Gorilla Glass dhe të ashtuquajturin Armor Aluminium, një aliazh metalik më i fortë. Ndërsa pajisja vjen në disa ngjyrat, vjollcë, rozë, ari dhe blu - linja e saj Bespoke i lejon përdoruesit të zgjedhin ngjyrat, duke ofruar 75 opsione kombinimi. Pajisja është në dispozicion duke filluar nga 26 gushti me 999 dollarë, i njëjti çmim si modeli i tij i mëparshëm./ CNA.al

Samsung prezanton Galaxy Z Flip 4, modelin e ri të telefonit të
Foto ilustruese

Lajmet e fundit nga