Musk zbulon detaje për shtëpinë e tij 45 mijë dollarëshe në Teksas

5 Gusht 2022, 18:41, Tech CNA
Musk zbulon detaje për shtëpinë e tij 45 mijë
Supermiliaderi Elon Musk

Supermiliaderi Elon Musk ka treguar se, jeton në një shtëpi "shumë të vogël" me 3 dhoma gjumi, e cila ka një vlerë prej 45,000 dollarë dhe ndodhet në Boca Chica, Teksas Jugor.

Në nëntorin e kaluar, Musk kishte postuar në Twitter  duke thënë se ai kishte jetuar në një shtëpi në Teksasin e Jugut dhe se shtëpitë e vogla janë më komode dhe të bëjnë të ndihesh si në shtëpi.  

Në një episod të së premtes në podkastin “The Full Send” , Musk ofroi më shumë detaje. Ai tha se ndonëse nuk ka një "rezidencë kryesore", ai qëndron në shtëpinë 800-900 metra katrorë.

Musk tha se ishte gjysmë milje larg nga fabrika e raketave në Teksasin Jugor të SpaceX, duke patur kështu mundësinë për të ecur në këmbë.

Musk tha në podcast se shtëpia e tij "në të vërtetë kushton më pak se një Boxabl", duke iu referuar shtëpive të vogla të parafabrikuara të bëra nga një kompani në Las Vegas.

Në postimin e tij në Twitter, Musk shkruante se ai kishte jetuar në "një shtëpi prej 50 mijë dollarësh në Teksasin e Jugut për 2 vitet e fundit", por që nuk ishte një Boxabl.

Gjatë paraqitjes së së premtes në podcast, Musk foli gjithashtu edhe për përditshmërinë e tij.  Ai tha se zakonisht shkon për të fjetur rreth orës 3 të mëngjesit dhe zgjohet pas rreth gjashtë orësh në 9 të mëngjesit ose 9:30 të mëngjesit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga