LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Cili rrjet social më i ri pritet të zëvendësojë “TikTok”-un?

12 Maj 2024, 15:16, Tech CNA
Cili rrjet social më i ri pritet të zëvendësojë
Foto ilustruese

Në qershor të këtij viti pritet të lançohet një rrjet social i ri, “Nospace”, i cili synon të përfaqësojë më së miri popullsinë më të re.

Krijuesi i tij, Tiffany Zhong, e quan atë "rrjetin" më social për shkak të fokusit të tyre në ndërveprimin mes përdoruesve më shumë sesa në përmbajtjen virale, dhe siç tha kompania, tashmë janë 500 mijë persona në listën e pritjes.

Aplikacioni bazohet kryesisht në postime me tekst dhe ofron mundësinë për të parë vetëm postimet e miqve të tyre.

Përdoruesit gjithashtu kanë liri për të personalizuar profilin e tyre me ngjyra, sfond, dhe fonte të ndryshme.

Në përshkrimin e aplikacionit në "AppStore", thuhet se qëllimi është të sjellë përsëri argëtimin e internetit pa ndërhyrjet e reklamave dhe algoritmeve të sofistikuara, duke sjellë kujtesën e kohërave kur "MySpace" dhe "Facebook" ishin mjetet kryesore për lidhje dhe njohje në internet./ CNA

Lajmet e fundit nga