Zidane: Goditja ndaj Materacit? Nuk më ofendoi nga mamaja, por nga…

23 Qershor 2022, 14:36, Sport CNA
Zidane: Goditja ndaj Materacit? Nuk më ofendoi nga mamaja, por nga…

Zinedin Zidan ka mbushur 50 vjeç dhe në këtë përvjetor, “Zizu” nëpërmjet prestigjiozes franceze “L’Equipe”, ka folur pa doreza ku nuk i ka mbyllur dyert e një mundësie për të trajnuar PSG-në dhe kombëtares franceze, gjithashtu ka dhënë dhe një koment për ngjarjen në Botërorin e 2006-ës ku goditi me kokë në finale ish-mbrojtësin e Italisë, Marko Materaci:

PSG – “Kurrë mos thuaj kurrë, sidomos kur je trajner në ditët e sotme. Por kjo nuk është një çështje aktuale. Si lojtar kam pasur mundësinë të zgjedh pak a shumë të gjitha klubet. Si trajner nuk ka 50 klube ku mund të shkoj. Ka 2-3 mundësi. Ky është realiteti i fakteve. Një trajner ka shumë më pak zgjedhje se një lojtar. Dhe nëse kthehem në një klub, e bëj për të fituar. Dhe këtë e them me modesti. Pastaj ka arsye të tjera pse nuk mund të shkoj kudo".

Franca – “Dua të stërvis kombëtaren e Francës. Shpresoj që një ditë të ndodhë. Kam qenë pjesë si futbollist edhe është gjëja më e bukur që mund të ndodhë”.

Episodi me Materacin – “Materaci nuk ka thënë asgjë për mamanë time. Është thënë shpesh që ai më ka ofenduar nga mamaja, por nuk është e vërtetë. Ai më ofendoi nga motra, që për mua në ato momente ishte si mamaja ime. Në një futboll shpesh ofendojmë njëri-tjetrin, ndonjëherë keq, por ti nuk reagon. Aty, atë ditë, ndodhi ajo që ndodhi. Filloi duke folur për motrën time. Në një sekondë u largova, ndonjëherë në ato momente bën diçka që nuk është e drejtë”.

Lajmet e fundit nga