LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Komisioni i Disiplinës nderon Tiranën, zbulohet vendimi i fundit

18 Shtator 2023, 14:46, Sport CNA
Komisioni i Disiplinës nderon Tiranën, zbulohet vendimi i fundit

Filip Najdovski u dënua disa ditë më parë nga Komisioni i Disiplinës për shkak të gjestit që bëri ndaj Kotobellit, lojtarit të Teutës.

Në ndeshjen që bardheblutë luajtën përballë durrsakëve, kapiteni Najdovski vendosi dorën në organin gjenital në shenjë ofendimi ndaj lojtarit të “Djemve të Detit”.

Në komunikimin e nxjerrë nga vetë Federata bëhet me dije se Najdovski nuk do të jetë më i dënuar, madje ai mund të jetë i gatshëm për Orges Shehin që në ndeshjen e sotme përballë Kukësit.

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF datë 19.09.2023

Pranimin e kërkesës së KF Tirana për konvertimin të pjesës së mbetur të dënimit për lojtarin Filip Najdovski në bazë të nenit 75 të KDS.

Lajmet e fundit nga