LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 30°C/ Moti për ditën e sotme

8 Qershor 2023, 07:25, Sociale CNA

Temperaturat deri në 30°C/ Moti për ditën e sotme

Do të mbetet territori shqiptar nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke bërë që orët e paradites të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare, por pas mesditës dhe në vijim pritet zhvillim i vranësirave duke gjeneruar rrebeshe shiu afatshkurtra në të gjithë vendin.

Në zona të izoluara në Lindje të territorit do të ketë ministuhi breshëri. Nën ndikimin e kushteve të motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta vijon i gjithë territori edhe gjatë natës. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në mëngjes, por mesdita ruan vlera konstante të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 30°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 3 ballë.

Lajmet e fundit nga