LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mos harroni të merrni çadrën/ “Kapriçot” e motit

7 Qershor 2023, 07:18, Sociale CNA

Mos harroni të merrni çadrën/ “Kapriçot” e

Do të vijojë ndikimi i masave ajrore të ngrohta dhe të lagështa në territorin shqiptar, duke sjellë mot të kthjellët dhe temperatura të larta gjatë orëve të paradites, por orët e pasdites sjellin grumbulllim të vranësirave duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shiu në pjesën më të madhe të vendit, më të dukshme në qarqet, Elbasan, Berat dhe Gjirokastër ku priten edhe ministuhi breshëri.

Parashikohet që orët e vona të mbrëmjes të sjellin sërisht përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike në të gjithë vendin. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në vlerat minimale, por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 31°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verior dhe veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Lajmet e fundit nga