LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 29°C/ Moti për ditën e sotme

5 Qershor 2023, 07:26, Sociale CNA

Temperaturat deri në 29°C/ Moti për ditën e sotme

Mbeten masat ajrore të paqëndrueshme në Ballkanin Perëndimor duke diktuar kushtet e motit edhe në Shqipëri.

Për pasojë, orët e paradites do të jenë me diell, ndërsa pasditja sjell shtim të vranësirave duke rrezikuar reshje shiu në të gjithë zonën malore, më të dukshme në veri të vendit ku priten edhe rrebeshe.

Parashikohet që orët e vona të mbrëmjes të sjellin përmirësim gradual të motit duke lënë me reshje të pakta dhe të izoluara vetëm zonat malore juglindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mesdita nuk do të sjellë ndryshim të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 29°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior dhe veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Lajmet e fundit nga