LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mos harroni çadrën/ Sërish reshje shiu në vendin tonë

26 Maj 2023, 07:18, Sociale CNA

Mos harroni çadrën/ Sërish reshje shiu në vendin tonë

Kthjellimet dominojnë motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur priten kalime vranësirash në të gjithë territorin, më të theksuara në zonat veriore dhe përgjatë shtrirjes Lindore duke rrezikuar rrebeshe afatshkurtra shiu.

Pjesa e dytë e ditës do të sjellë zhvillim të vranësirave duke gjeneruar shira të dobët dhe lokalë në pjesën më të madhe të vendit, duke përjashtuar zonat bregdetare, ku vranësirat bëhen të dukshme, por nuk priten reshje.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga