LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Merrni çadrat me vete/ Moti për ditën e sotme

28 Maj 2023, 08:10, Sociale CNA

Merrni çadrat me vete/ Moti për ditën e sotme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime e vranësira mesatare deri të dendura. Në orët e mesditës dhe pasdites reshje lokale shiu me intensitet të ulët në qendër, në relievet kodrinore-malore në jug dhe në lindje reshjet priten me intensitet deri mesatar në periudha afatshkurtra, me rrebeshe të vrullshme shtrëngata e stuhi me shkarkesa elektrike dhe breshër në zona të izoluara. Mjegullinë dhe shikim i reduktuar për shkak të reshjeve të shiut.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-verilindje me shpejtësi mesatare deri 8 m/sek, në brigjet e bregdetit veriperëndimor shkon deri në 12 m/sek.Valëzimi në dete do të jetë i forcës nga 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Merrni çadrat me vete/ Moti për ditën e sotme

Lajmet e fundit nga