LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Qershori nis me rrebeshe/ Moti për sot

1 Qershor 2023, 07:13, Sociale CNA

Qershori nis me rrebeshe/ Moti për sot

Moti i kthjellët dhe temperatura të larta do të dominojnë të gjithë territorin deri pas mesdite kur pritet zhvillim i vranësirave duke gjeneruar rrebeshe shiu nëpër të gjithë territorin, më të dendura në zonat e Ultësirës Perëndimore.

Po ashtu, edhe pasditja vijon me vranësira, rrebeshe shiu si edhe ministuhi breshëri në pjesën më të madhe të vendit. Kjo situatë e paqëndrueshme atmosferike mbetet deri në orët e mbrëmjes kur pritet përmirësim i dukshëm i motit.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit, por mesdita sjell një rritje të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 30°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor – Perëndimor krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

Lajmet e fundit nga