LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Keni plane për fundjavën?/ Ja si parashikohet moti për sot dhe nesër

30 Shtator 2023, 08:02, Sociale CNA
Keni plane për fundjavën?/ Ja si parashikohet moti për sot dhe
Foto ilustruese

Këtë fundjavë, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme, falë masave ajrore relativisht të thata.

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare përgjatë relieveve kodrinore -malore.

Reshje të dobëta shiu do të jenë prezente në majat e maleve në jug të vendit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era fiton shpejtësi 10-13m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3ballë./ CNA

Keni plane për fundjavën?/ Ja si parashikohet moti për sot dhe

Keni plane për fundjavën?/ Ja si parashikohet moti për sot dhe

Lajmet e fundit nga