LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Reshje dëbore gjatë natës/ Si paraqitet situata në Korçë, Kukës e Pukë

3 Shkurt 2023, 09:41, Sociale CNA

Foto-Reshje dëbore gjatë natës/ Si paraqitet situata në

Gjatë natës ka pasur reshje dëbore me intensitet në Qarkun e Korçës, në Kukës-Ura e Zapodit, dhe në Pukë-Fushë Arrëz-Kukës, ku është punuar me mjete borëpastruese dhe qarkullimi kryhet pa probleme.

Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, kontraktorët me mjete e punëtorë kanë qenë në terren gjatë gjithë natës për të mbajtur qarkullimin në normalitet.

“Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtoni për në zonat malore, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, këshillon ARRSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga