LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Borë në Qafë Thanë-Korçë/ ARRSH informon mbi situatën e rrugëve

31 Janar 2023, 09:50, Sociale CNA

Video-Borë në Qafë Thanë-Korçë/ ARRSH informon
Në orët e para të mëngjesit në Qafë Thanë-Korçë filluan reshjet e dëborës.

Temperatura shënon -3 °C.

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren për të mbajtur qarkullimin në normalitet. 

“Për drejtuesit e mjeteve që kalojnë në këtë aks rekomandohet përdorimi i gomave dimërore dhe pajisja me zinxhirë”, apelon ARRSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga