LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas kërcënimit me prerje duarsh/ Meta rikthen gjuhën e dhunës para zgjedhjeve

24 Janar 2023, 12:14, Politikë CNA

Pas kërcënimit me prerje duarsh/ Meta rikthen gjuhën e

Ilir Meta ka rikthyer pas deklaratat kërcënuese nga koha kur ishte president.

Ai është shfaqur sot, me gjuhën kërcënuese të para zgjedhjeve të 25 prillit 2021.

Pas thirrjes për rrëmbim të kosave dhe sfurqeve dhe prerjes së duarve, sot ka kërcënuar sërish në lidhje me procesin zgjedhor.

“Me 25 prill, kutitë ishin mbyllur para se të hapeshin.

Do luftojmë për fitoren e opozitës. Rama dhe marioneta e tij po përpiqen të manipulojnë zgjedhjet.

Ne jemi shumë të qartë në rrugën tonë, të sjellim ndryshim me çdo çmim. Çmimin ta vendosë vetë”, ka thënë Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga