LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet kandidati i PS-së për Bashkinë e Durrësit/ Kush do të garojë përballë Igli Carës

23 Janar 2023, 11:13, Politikë CNA
Zbulohet kandidati i PS-së për Bashkinë e Durrësit/ Kush do
Foto ilustruese

Deputetja e Partisë Socialiste në Durrës, Klodiana Spahiu, ka konfirmuar kandidatin për kryetar bashkie të Durrësit.

Gjatë një interviste për "Euronews", Spahiu është shprehur se kandidatja do të jetë Emiriana Sako, e cila ka filluar fushatën dhe takimet me qytetarët.

Kështu kandidati i PD-së, Igli Cara do të garojë përballë Emiriana Sakos në zgjedhjet e 14 majit. 

“Kandidati është kryetarja aktuale e Bashkisë së Durrësit, zonja Emiriana Sako. Patjetër që është e konfirmuar! Për hir të së vërtetës ne na duket sikur kemi qenë tërë kohës në fushatë në zgjedhje pasi nuk kanë kaluar as 11 muaj nga fushata e kaluar e zgjedhjeve të marsit. Kështu që PS ka qenë e angazhuar jo vetëm për zgjedhjet e marsit, por gjatë gjithë kohës kemi qenë në kontakt me qytetarët. E vlerësoj shumë dhe kandidaturën, pasi krytarja gjatë gjithë kësaj periudhe ka qenë shumë aktive në takimet me qytetarët”, është shprehur Klodiana Spahiu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga