LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Malltezi flet me emra/ Cilat janë mediat e kapura nga inceneratorët

5 Korrik 2022, 20:55, Politikë CNA
Malltezi flet me emra/ Cilat janë mediat e kapura nga inceneratorët
Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Jamarbër Malltezi

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Jamarbër Malltezi, ka reaguar sërish për aferën e inceneratorëve dhe për qëndrimin që kanë mbajtur mediat ndaj saj.

Malltezi ka publikuar një grafik për kompaninë e inceneratorëve dhe kërkon llogari për mosndëshkimin e institucioneve që lejuan aferën.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai thotë se inceneratorët krijuan guacka në 3 nivele për të zhdukur gjurmët dhe paguan mediat e Ben Blushit, Baton Haxhiut dhe Carlo Bolinos për të krijuar lajme të rreme.

“5-6 pyetje të thjeshta të bëjë Prokuroria dhe i del gjjthë skema. Por kur bën, me nder, dreqtësi me regji, nuk guxon që të bësh pyetje që do t'i bënte çdo qytetar e çdo student pa pasur diploma e eksperiencë. Krijuan guacka në 3 nivele për të zhdukur gjurmët, paguan gjithë mediat lëpirëse përfshi Blush, Mjero, Baton e Bolino qindra mijëra euro, prodhuan emisione të rreme veç që mos bëhen ca pyetje të thjeshta”, shkruan anëtari i Këshillit Kombëtar./ B.A. – CNA.al

Malltezi flet me emra/ Cilat janë mediat e kapura nga inceneratorët

Lajmet e fundit nga