LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ina Zhupa, vasale e Irfan Hysenbelliut/ Mbron paligjshmërinë në Kuvend

12 Dhjetor 2022, 19:31, Politikë CNA
Ina Zhupa, vasale e Irfan Hysenbelliut/ Mbron paligjshmërinë në
Deputetja Ina Zhupa

Deputetja Ina Zhupa është bashkuar me grupin e vasalëve të Irfan Hysenbelliut që kanë kanë dalë në mbrotje të paligjshmërisë.

Gjatë fjalës në Kuvend, Zhupa u ankua për prishjen e ndërtimeve pa leje të Irfan Hysenbelliut, ndërsa hodhi akuza ndaj Qeverisë se ushtron presion ndaj mediave që nuk arrin t’i blejë.

“Sot mediat po vuajnë represionin e jashtëzakonshëm nga qeveria. Ndiqni strategjinë e luftës, priti burimet e do dorëzohen. Këtë bëtë me News24 tentuat të bllokoni burimet e nisët në shtator me pishinën dhe u kujtuat tani që paska ndërtim pa leje. E vërteta është që në shtator bëtë paralajmërimin e parë. Reago sepse të kemi ardhur tek dera. Ai nuk reagoi siç donit ta kthenit në ERTV 2 dhe tha të vërtetat e qytetarëve e më pas i erdhi radha hotelit. Kjo është strategjia që po ndiqni me mediat që nuk po arrini të blini me metodat tuaja. Gjithçka për të mbyllur gojën", tha ajo./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga