LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Engjell Agaçi “del” te lobimi rus/ Si u mbyll dosja e Lulzim Bashës?

6 Tetor 2022, 14:50, Politikë CNA

Engjell Agaçi “del” te lobimi rus/ Si u mbyll dosja e Lulzim

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka deklaruar se dosjen e lobimit rus të Lulzim Bashës e ka mbyllur kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Engjell Agaçi.

Berisha ka mohuar që PD-ja të ketë marrë ndonjë qindarkë nga paratë ruse, por nuk ka mohuar faktin se Lulzim Basha ka qenë i akuzuar nga drejtësia për këtë çështje.

“PD-ja s’ka marrë asnjë qindarkë, dhe s’mund të marrë kurrë nga një vend që e ka pozicionuar dhe e ka quajtur armik të çështjes kombëtare shqiptare.

Është e vërtetë që ish-kreu i saj është akuzuar, për këtë është ngritur një komision që do të hetojë.

Mos harroni që dosjen e mbylli Rama dhe Agaçi. Mjafton të shikosh vendimin e mbylljes dhe shikon sa qesharakë janë, Rama e dinte që ishin para ruse. E bëri këtë për të mbajtur peng Bashën apo për dosjen Muzin, kjo mbetet për t'u parë”, deklaroi Berisha nga Kuvendi./CNA.al

Lajmet e fundit nga