LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sjellja ndaj Berishës/ Bushati: Yuri Kim-in do ta kishte zili edhe Enver Hoxha

5 Tetor 2022, 21:39, Politikë CNA
Sjellja ndaj Berishës/ Bushati: Yuri Kim-in do ta kishte zili edhe Enver
Analisti Andi Bushati

Analisti Andi Bushati ka komentuar qëndrimin e ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim ndaj kreut të PD-së, Sali Berisha.

Sipas Bushatit, Yuri Kim ka kaluar në një pikë që do ta kishte zili edhe diktatura e Enver Hoxhës.

Këtu, Yuri Kim ka kaluar në një pikë që do ta kishte zili edhe diktatura e Enver Hoxhës. Pra, unë nuk jam mbështetës i Berishës dhe nuk më lidh asgjë me Sali Berishën. Por të quash mëkat ose në të kundërt trimëri e madhe, se takove një mbështetës të Sali Berishës, është gjëja më normale në botë.

Janë njerëz të zgjedhur nga populli, vetëm diskuri idiotesk i ambasadores amerikane, na ka bërë që të shohim dhe pastaj fryrë nga Rama dhe Taulant Balla, na ka kaluar në këtë pikën, s’takohemi ne me ‘non gratat’, nuk i njohim këta ‘non gratat’. Është gjëja më normale në botë’, tha Bushati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga