LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha, ftesë sërish grupit të Bashës/ “Jemi të hapur për çdo lloj marrëveshjeje”

6 Tetor 2022, 13:33, Politikë CNA

Berisha, ftesë sërish grupit të Bashës/ “Jemi të

Kreu i PD-së, Sali Berisha, edhe një herë ka përsëritur ftesën për grupin tjetër që njihen si mbështetësit e Lulzim Bashës.

Ai i ka ftuar që të marrin pjesë në primare.

Më tej Berisha ka konfirmuar se po bëhen takime me grupin e Bashës dhe se janë të hapur për çdo lloj marrëveshjeje.

“Çdo deputet është i ftuar të kandidojë po të dojë dhe të inkurajojë të tjerët. Ju garantoj se kryesia përveç rasteve më të jashtëzakonshme nuk do të bëjë përzgjedhje, por do të jenë primaret. Kemi premtuar dhe po sjellim ndryshimin me primaret. Janë bërë takime dhe po bëhen takime. Zoti Paloka po merret me këtë. Janë të hapura dyert e komunikimit. Ne i mirëpresim për çdo lloj marrëveshjeje”, ka thënë Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga