LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ambasada britanike reagon për dhunën ndaj Berishës/ "Sulm i fjalës së lirë"

6 Dhjetor 2022, 21:15, Politikë CNA

Ambasada britanike reagon për dhunën ndaj Berishës/ "Sulm i

Ambasada britanike në Tiranë ka reaguar pas sulmit ndaj kreut të PD Sali Berisha gjatë protestës së sotme.

Në reagimin e ambasadës thuhet se ky është një sulm ndaj fjalës së lirë.

Postimi i plotë:

Dhuna nuk ka vend në demokraci. Mbretëria e Bashkuar do të mbështesë të drejtën për protesta paqësore. Sulmi ndaj Sali Berishës është një sulm i papranueshëm për fjalën e lirë. Mbretëria e Bashkuar dhe Shqipëria qëndrojnë krah me krah në mbështetjen tonë për demokraci dhe shtetin e se drejtës./CNA.al

Lajmet e fundit nga