LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj bën lojën e opozitarit/ Teatër para kamerave

7 Shkurt 2023, 15:20, Politikë CNA

Alibeaj bën lojën e opozitarit/ Teatër para kamerave

Kreu i Grupit të PD, Enkelejd Alibeaj pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, ka vijuar teatrin duke bërë lojën e opozitarit.

Sipas tij, mazhoranca nuk pranoi që ta zhvillojë interpelancën me Ramën për çështjen McGonigal, duke rrëzuar kështu konfirmimet e Taulant Ballës, kreut të grupit parlamentar të PS-ë.

“15 pyetje që ia drejtojnë kryeministrit dhe ka detyrimin që të përgjigjet. Ka pasur edhe kohën t’i lexojë të mbledhë prova dhe të japë përgjigje.

Ka një kërkesë për mocion, e paraqitur dy seanca më parë.Cili ishte qëndrimi i mazhorancës, kanë detyrimin që ta caktonin në seancën më ta parë. Jo e shtynë nuk caktuan një datë me arsyetimin se nuk ishin edhe dy krerët e grupeve të tjera”, tha Alibeaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga