Aksioni opozitar/ 3 arsyet për të protestuar në 7 korrik

23 Qershor 2022, 22:27, Politikë CNA
Aksioni opozitar/ 3 arsyet për të protestuar në 7 korrik
Selia e PD-së

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka njoftuar se në datën 7 korrik opozita do të nisë aksionin e saj opozitar kundër qeverisë.

Në një postim në rrjetin social "Facebook", Këlliçi ka publikuar një foto ku janë renditur tri arsyet pse qytetarët duhet të protestojnë. “3 arsye për të protestuar në 7 korrik:

 1-Çmimet dhe inflacioni kanë arritur rekord historik

2-Rama po e bën Shqipërinë shërbëtore të Serbisë

3-Vjedhja dhe korrupsioni kanë rrënuar ekonominë.

Krahas fotos, Këlliçi shkruan: “Po rendis vetëm 3 më kryesoret. Arsyet për të protestuar janë me dhjetëra.

Çdo shtëpi shqiptari ka hallet e veta e ky regjim ia rëndon përditë. Nuk ka familje që të mos ndjejë shtrenjtimin ekstrem të ushqimit.

7 korrik

Ditë proteste kombëtare”./CNA.al

Aksioni opozitar/ 3 arsyet për të protestuar në 7 korrik

Lajmet e fundit nga